Hlavní navigace

KH platební kalen. a DD k přijaté platbě

  • (neregistrovaný)

    2. 2. 2016 16:40

    Dobrý den, prosím o radu. Vodárny nám vystavují platební kalendář na zálohy za vodné,stočné. Doposud neposílali DD k přijaté platbě. Platíme zavčasu a DPH uplatňujeme každý měsíc. Nyní poprvé došel "DD z plateb předem"částka cca1100Kč,kde uvádí,že tento doklad nahrazuje původní platební kalendář a bude zahrnut do KH.Znamená to,že nyní nemám brát ohled na Platební kalendář, který v souhrnu je nad 10.000 a jednotlivé platby by byly v B2 a mám uvádět DD k přijaté platbě do B3 ? Poprvé jsem se potkala s DD k přijaté platbě a nejsem účetní tak se omlouvám zda Vám přijde můj dotaz hloupý.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2016 17:46

      Lenka 68 (neregistrovaný)

      Re: KH platební kalen. a DD k přijaté pl
      Zapátrejte. Už se to tu řešilo x krát. DD by měl jít do B3.
      Koukněte na stránky daňové správy. Je to tam v otázkách a odpovědích.

    • 2. 2. 2016 18:05

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      Paní Lenko řekla bych, že toto se zde ještě neřešilo. Resp. případ, kdy by měl odběratel k dispozici platební kalendář - a následně mu od dodavatele došel daňový doklad k zaplacené záloze s informací, že tento DD nahrazuje původní doklad.

      Sama bych zavolala do účtárny Vodáren a probrala postup s druhou stranou.

    • 2. 2. 2016 18:21

      Lenka 68 (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      Tazatelka píše, že "tento doklad nahrazuje PK".
      Zalohy, které nejsou nazvané PK se zde už řešily a vy sama jste odpovídala

    • 2. 2. 2016 18:29

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      To ano, jen jsem se ještě nesetkala s tím, že by odběratel měl jak platební kalendář, tak daňový doklad k záloze. Když si vzpomenu na ty účtárny plné účetních, každá řešila stejnou věc úplně jinak a pak bylo na hlavní účetní, aby to dala dokupy (někdy to bylo až na auditorovi), tak si říkám, že pod tím množstvím Výzev se CML zhroutí.
      Jak bych si přála, aby ten, kdo tohle všechny vymyslel, to také musel účtovat!

    • 2. 2. 2016 18:41

      Lenka 68 (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      Jak vidíte, každý si KH vykládá po svém. Nedivím se, je to absolutně nedomyšlený paskvil!!! Z PK se dělají zalohové faktury, někteří dodavatelé odmítají na faktury psát IČO, když jim odběratel nechce sdělit DIČ, neplátci začali dávat na vystavené faktury své DIČ a matou odběratele...atd atd
      Bojím se, že se pak z těch výzev pos....e????

    • 2. 2. 2016 18:48

      jana8 (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      Ano, určitě řešit to s protistranou jak to mají oni. Ale přesto ještě dotaz.
      DD k řijaté platbě a DD z plateb předem je jedno a to samé, pro účely účtování, jenom jinak nazvané? Děkuji

    • 3. 2. 2016 7:26

      pepinuska (neregistrovaný)

      Re:původně plat.kalendář - pak přišel DD
      >>>>Dobrý den, prosím o radu. Vodárny nám vystavují
      >>>>platební kalendář na zálohy za vodné,stočné. Doposud
      >>>>neposílali DD k přijaté platbě. Platíme zavčasu a DPH
      >>>>uplatňujeme každý měsíc. Nyní poprvé došel "DD z
      >>>>plateb
      >>>>předem"částka cca1100Kč,kde uvádí,že tento doklad
      >>>>nahrazuje
      >>>>původní platební kalendář a bude zahrnut do
      >>>>KH.Znamená
      >>>>to,že nyní nemám brát ohled na Platební kalendář,
      >>>>který v souhrnu je nad 10.000 a jednotlivé platby by
      >>>>byly
      >>>>v B2 a mám uvádět DD k přijaté platbě do B3 ? Poprvé
      >>>>jsem se potkala s DD k přijaté platbě a nejsem účetní
      >>>>tak se omlouvám zda Vám přijde můj dotaz
      >>>>hloupý.Děkuji

      >>
      >>Sama bych zavolala do účtárny Vodáren a probrala
      >>postup s druhou stranou.
      >Ano, určitě řešit to s protistranou jak to mají oni.
      >Ale přesto ještě dotaz.
      >DD k řijaté platbě a DD z plateb předem je jedno a to
      >samé, pro účely účtování, jenom jinak nazvané? Děkuji

      Také bych raději kontaktovala vodárny. Mě ze Severočeských vodovodů a kanalizací paní účetní odepsala, co, kdy a pod jakým evidenčním číslem budou z plateb na základě platebního kalendáře uvádět v KH a v jakých případech budou vystavovat DD k přijaté platbě. V souhrnu mi tedy řekla, že datum přijetí platby najdu v jejich online systému. Evidenční číslo platby bude VS jednotlivých plateb a bude vždy stejné. Pokud nedodržím splatnost z platebního kalendáře a zaplatím později, obdržím na danou platbu DD k přijaté platbě a pokud zaplatím jinou částku než v platebním kalendáři, tak mi neidentifikovatelnou platbu vrátí. Doporučuji se tedy domluvit na postupu z dodavatelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).