Hlavní navigace

RPDP-energie

  • (neregistrovaný) 185.69.69.---

    3. 2. 2016 12:50

    Dobrý den, prosím o radu, v režimu přenesení od února dodávky plynu elektřiny od čezu atd? my jako odběratelé firma zdaníme na ř.10 a 43, pokud dále přeúčtováváme na firmy v podniku - spotřebu, tak také bez daně ř. 25, pokud fakturace na neplátce tak s daní? děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2016 14:24

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: RPDP-energie
      v prováděcím nařízení je toto:
      "dodání elektřiny nebo plynu soustavami nebo sítěmi obchodníkovi vymezenému v § 7a odst. 2 zákona o dani z přidané hodnoty; za obchodníka se pro účely režimu přenesení daňové povinnosti považuje také osoba, jejímž předmětem podnikání je přenos elektřiny, distribuce elektřiny, obchod s elektřinou, činnost operátora trhu, přeprava plynu, distribuce plynu, uskladňování plynu a obchod s plynem za podmínek stanovených energetickým zákonem."
      Jestli se tam najdete, tak jak píšete výše.

    • 3. 2. 2016 16:28

      Jana N. (neregistrovaný) 185.69.69.---

      Re: RPDP-energie
      díky moc, právě nevím, jsme podnik chemického zaměření, podle mě obchodníky nejsme, nekupujeme za účelem dalšího prodeje a naše spotřeba není zanedbatelná, ale už nám fakturují v režimu, tak nevím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).