Hlavní navigace

Dva pracovní poměry

  • (neregistrovaný)

    3. 2. 2016 13:13

    Dobrý den,
    od 1.2. nám nastoupil nový zaměstnanec HPP, který má již jeden pracovní poměr. Růžové prohlášení má podepsané u druhého zaměstnavatele, ale chce ho mít podepsané u nás. Stačí, když mi přinese od druhého zam. potvrzení, že u nich od 1.2. nebude uplatňovat slevu na dani?
    A další moje otázka, na OSSZ a zdrav.poj. ho musím také nahlásit, je to tak?
    Díky JiV

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2016 13:18

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Dva pracovní poměry
      On si může vybrat, u kterého zaměstnavatele bude prohlášení podepisovat. Když si vybere vás, musí u prvního podpis zrušit.
      Žádné potvrzení nemusí dokládat, to vše prohlašuje v prohlášení poplatníka při podpisu u vás.
      Přihlásit na OSSZ a ZP stejně jako u ostatních zaměstnanců

    • 3. 2. 2016 14:05

      xy5

      Re: Dva pracovní poměry
      on ho u Vás již podepsat nesmí, neboť ho má podepsané jinde. To nejde, aby měl u více zam-telů podepsané daň. prohl. a u jednoho uplatňoval slevu/y a u druhých ne. U vás budete postupovat, že nemá podepsané daň. prohl. a příští rok si podá daň. př. na FÚ.

    • 3. 2. 2016 14:15

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Dva pracovní poměry
      Proč by nemohl zrušit podpis u prvního zaměstnavatele a podepsat u nového?

    • 3. 2. 2016 14:38

      xy5

      Re: Dva pracovní poměry
      zrušit podepsané daň. prohl. u prvního zam-tele může, ale dotaz byl na to, že by si tam zrušil jen slevu na popl. a nechal ho dál podepsané. A zároveň u nich by si podepsal také daň. pr. a uplatňoval slevu. Alespoň tak jsem to pochopila.

    • 3. 2. 2016 19:53

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Dva pracovní poměry
      Tak to jo,
      Já jsem slova: prohlášení má podepsané u druhého zaměstnavatele, ale chce ho mít podepsané u nás.....
      pochopila tak, že ho u prvního už nechce mít podepsané, proto jsem odpověděla:On si může vybrat, u kterého zaměstnavatele bude
      prohlášení podepisovat. Když si vybere vás, musí u prvního podpis zrušit.
      Proto jsem vaše slova po mé odpovědi: on ho u Vás již podepsat nesmí, neboť ho má podepsané jinde... moc nechápala.
      Takhle to dopadá, když tazatel nepoloží dotaz pořádně a jenom se domýšlíme, co a jak vlastně myslel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).