Hlavní navigace

Výpis z evidence, pokuta?

  • (neregistrovaný) 81.0.208.---

    3. 2. 2016 14:08

    Dobrý den,

    dělám druhým rokem účetnictví, bohužel, jsem měla mezery a za rok 2015 + část 2014 jsem odevzdávala jen daňové přiznání k DPH (jsme Q plátci) bez výpisu z evidence. Měli jsme jen pár faktur za tu dobu v režimu přenesené daň. povinnosti max. do 10. Paní z FÚ říkala, ať to dopošlu. Obávám se aby nám pak obratem nezaslali pokutu, v jaké výši se pohybují sankce za neodevzdání? Opravdu jsem o tom nevěděla. Jinak vše bylo v pořádku uvedeno a odevzdáno v přiznání.

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2016 14:26

      .

      Re: výpis z evidence, pokuta?
      Daňový řád § 247a

      § 247a
      Pokuta za nesplnění povinnosti nepeněžité povahy

      (1) Pokutu do ....500.000 Kč .... může správce daně uložit tomu, kdo

      b) nesplní záznamní nebo jinou evidenční povinnost stanovenou daňovým zákonem nebo správcem daně.


      Doufám, že máte uzavřenou pojistku tzv. "na blbost"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).