Hlavní navigace

Prosím-vyúčt.zál.daně-oprava-příloha č.3

  • (neregistrovaný) 85.71.100.---

    4. 2. 2016 16:28

    Dobrý den, prosím můžete mi poradit s vyplnění Vyúčtování daně z příjmu FO za rok 2015, když jsme dělali u seniorů opravu daně-tedy ročního zúčtování, jak se jim neuplatňovala sleva na dani za rok 2014? Udělali jsme to ve mzdách za leden 2015.
    Zapíši to v příloze č.3 a tedy dám Z a pak dám za každý ten měsíc, kdy se sleva neuplatňovala nebo dám jen do jednoho řádku za celkovou částku v tom lednu? přiznám se, že jsem z toho dost vyjukaná, abych to měla správně.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2016 20:20

      h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Prosím-vyúčt.zál.daně-oprava-příloha
      Vy jste dělali nějaké opravy? Pokud si vzpomínám, pak důchodcům se zpracovalo roční zúčtování a byl jim vyplacen klasicky přeplatek, kde byla zohledněna i sleva na poplatníka i za měsíce. kdy nemohli slevu uplatnit. Ale to bylo klasické roční zúčtování, nikoli opravy pro přílohu č. 3.

    • 5. 2. 2016 9:52

      irena00 (neregistrovaný) 85.71.100.---

      Re: Prosím-vyúčt.zál.daně-oprava-příloha
      Ano za rok 2014 se to dalo do ročního zúčtování,ale rok 2013 přeci se mělo uplatnit normálně s tím,že to pak dáme do oprav,ne? takže jsme to opravili v lednu 2015 a pak v březnu jsem udělali RZ za rok 2015 normálně.

    • 5. 2. 2016 11:50

      h,p (neregistrovaný) 31.192.89.---

      Re: Prosím-vyúčt.zál.daně-oprava-příloha
      No ale že se týkají opravy roku 2013 jste nikde nenapsala. Pokud byla oprava 2013 provedena v lednu 2015, měla být zohledněna ve vyúčování za 2014. Podle mého názoru musí být dodatečné vyúčtování za 2014. Viz stránky FS
      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/dotazy-a-odpovedi/casto-kladene-dotazy-sleva-na-dani-pro-starobni-duchodce-5391

      Zaměstnavatel provede opravu ročního zúčtování záloh podle § 38i zákona o daních z příjmů, přičemž nebude opravovat zálohy na daň zdaňovacího období 2013 (tzn. nepodává v této souvislosti dodatečné vyúčtování k roku 2013), ale v tomto případě opraví pouze výslednou daň z ročního zúčtování za zdaňovací období roku 2013, které bylo provedeno v roce 2014. Pokud tuto opravu provede do termínu pro podání Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zdaňovací období 2014, tj. do 2. března 2015 nebo v případě elektronického podání do 20. března 2015, pak tuto opravu zohlední v příslušném měsíci ve sloupci 4 části I. Vyúčtování a zároveň vyznačí v příloze č. 3. Pokud by zaměstnavatel prováděl opravu až po termínu pro podání řádného vyúčtování, pak by v této souvislosti musel podat dodatečné vyúčtování ke zdaňovacímu období 2014.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).