Hlavní navigace

KH k DPH-pořízení zboží z EU

  • (neregistrovaný) 109.72.7.---

    5. 2. 2016 8:32

    Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat. Převzali
    jsme si 10.1. 2016 zboží ze Slovenska v našich korunách, včetně
    daňového dokladu bez daně, ve stejný den, platba byla
    v hotovosti. Jak to mám a kdy uvést do kontrolního
    hlášení k DPH a v přiznání k DPH, jsme Q plátci DPH, jsme s.r.o., DUZ je 10.1.2016.Vůbec si nevím rady.
    Mohl by mi někdo poradit.
    Děkuji předem Petra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2016 9:23

      petra.a. (neregistrovaný) 109.72.7.---

      Re: KH k DPH-pořízení zboží z EU
      Moc děkuji. A datumově je to takto: 25.4. za 1Q DPH a 25.2. KN k DPH. A jak je to s §25 zák. o DPH je povinnost přiznat daň k 15. dni v měsíci , který následuje po měsíci, kdy došlo k pořízení zboží. Tak bych asi měla to přiznání dát k 15.2.2016 a kdy to KN? Nějak se v tom skutečně ztrácím.

    • 5. 2. 2016 10:22

      allli

      Re: KH k DPH-pořízení zboží z EU
      pokud datum vystavení DD je před 15.2., tak k datu vystavení
      přečtěte si §25 pozorně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).