Hlavní navigace

Obědy z restaurace pro zaměstnance-lze?

• (neregistrovaný) 109.81.210.---

5. 2. 2016 13:39

Dobrý den, jsem malý živnostník, zaměstnávám 5 zaměstnanců. Kdybychom si nechávali dovézt obědy z restaurace, můžu toto jídlo jako zaměstnavatel zaměstnancům proplácet a následně si dát toto do nákladů , popř.uplatnit DPH ? Můžete mi někdo poradit ? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2016 14:53

DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

Re: Obědy z restaurace pro zaměstnance-l
      § 24 Zákona o dani z příjmů

(2) Výdaji (náklady) podle odstavce 1 jsou také

4. provoz vlastního stravovacího zařízení, kromě hodnoty potravin, nebo příspěvky na stravování zajišťované prostřednictvím jiných subjektů a poskytované až do výše 55 % ceny jednoho jídla za jednu směnu110), maximálně však do výše 70 % stravného vymezeného pro zaměstnance v § 6 odst. 7 písm. a) při trvání pracovní cesty 5 až 12 hodin. Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad), pokud přítomnost zaměstnance v práci během této stanovené směny trvá aspoň 3 hodiny. Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad) na další jedno jídlo za zaměstnance, pokud délka jeho směny v úhrnu s povinnou přestávkou v práci, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci podle zvláštního právního předpisu110a), bude delší než 11 hodin. Příspěvek nelze uplatnit na stravování za zaměstnance, kterému v průběhu směny vznikl nárok na stravné podle zvláštního právního předpisu23b). Za stravování ve vlastním stravovacím zařízení se považuje i stravování zabezpečované ve vlastním stravovacím zařízení prostřednictvím jiných subjektů,

• 5. 2. 2016 15:43

Milan55 (neregistrovaný) 109.81.210.---

Mnohokrát děkuji, to znamená, že 55% bych jim zaplatil já jako zaměstnavatel, 45% by si zaplatili zaměstnanci a jak by to bylo s vyúčtovací fakturou a odpočtem DPH ?

• 6. 2. 2016 18:50

láďa (neregistrovaný) 46.252.233.---

Ve stejném poměru musíte krátit i odpočet DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).