Hlavní navigace

Zálohy el.energie DPH v DE

• (neregistrovaný) 82.119.252.---

8. 2. 2016 9:54

dobrý den, vím že to tady bylo řešeno již mnohokrát. Ale pokaždé to skončilo tím, že měli ti dotyční splátkový kalendář atd. přebrala jsem účetnictví po jiné účetní, a když jsem se dívala zpět, tak jsem narazilo na velmi zvláštní částky z dokladů. klient je plátce DPH a elektriku má přímo pro svoji prodejnu. Takže žádný pochyb o účelnosti nákladů. Nenašla jsem v její evidenci vůbec řešení DPH, podle všeho si za celou dobu klient vůbec neuplatnil z El.energie DPH. Je to tak vůbec správně, aby když si neuplatnil DPH celou zaplacenou částku ponechal v daň. nákladech?

příklad. zálohy na el.energii v roce 2014 měsíčně 1000 Kč (nenašla jsem žádný daňový plat. kalendář, tedy správně si myslím, že jsou zálohy celé v daň. nákladech a neřešeno dPH). Ale v roce 2015 přišla vyúčtovací faktura, kde je již rozúčtováno základ a DPH. paní účetní však pořešila jen vrácení přeplatku, kterým navýšila zdanitelné příjmy. Opět neřešila vůbec DPH. Tedy jakoby klient vůbec plátce nebyl. Je to tak vůbec možné řešit? aby se pak nestalo, že částka připadající na DPH byla vlastně nedaňovým výdajem... děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).