Hlavní navigace

Daňový doklad k přijaté platbě

  • (neregistrovaný) 194.213.42.---

    8. 2. 2016 10:29

    Vystavila jsem zálohovou fakturu na služby, záloha byla uhrazena 4.2.2016.
    Pokud datem 4.2. vystavím přímo konečnou fakturu (s DUZP 4.2.),
    musím i přesto vystavovat daňový doklad k přijaté záloze?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2016 11:08

      .

      Re: Daňový doklad k přijaté platbě
      ZDPH
      § 21
      Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň při dodání zboží a poskytnutí služby
      (1) Daň je plátce povinen přiznat ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty, a to k tomu dni, který nastane dříve, pokud zákon nestanoví jinak.

      § 28
      Pravidla pro vystavování daňových dokladů v tuzemsku
      (1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v případě
      d) přijetí úplaty, pokud před uskutečněním plnění podle písmene a) nebo b) vznikla povinnost přiznat daň nebo přiznat uskutečnění plnění ke dni přijetí úplaty, ..

    • 8. 2. 2016 13:27

      M1 (neregistrovaný) 194.213.42.---

      Re: Daňový doklad k přijaté platbě
      Děkuji za odpovědi, ale stále tápu. Daň samozřejmě přiznám, jen s tím rozdílem, že datum přijetí platby bude u nás zároveň datem vyúčtovacím na konečné faktuře. Takže i ve vazbě na kontrolní hlášení, je možné mít hned konečnou fakturu a přeskočit daňový doklad k přijaté platbě v případě, že by DUZP na obou byla stejná?

    • 8. 2. 2016 13:30

      .

      Re: Daňový doklad k přijaté platbě
      Sama bych to tak, pokud by DUZP služby bylo současně i datem platby pohledávky, udělala

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).