Hlavní navigace

Skupiny prací-stavebnictví-p.jasná

• (neregistrovaný) 213.29.69.---

8. 2. 2016 12:20

Dobrý den,moc prosím podruhé, od února jsem nastoupila ve stavební firmě jako mzdovka. Vyhledala jsem si, že pro stavebnictví jsou dány 4. skupiny prací pro účely stanovení nejnižší úrovně zaručené mzdy. Ve firmě jsou nastaveny 4. skupiny, ale pro každou jsou stanoveny 2 sazby (s ohledem na praxi, zručnost a pracovní nasazení). Je to tak v pořádku? Nebo je lepší mít 8. skupin po jedné sazbě, přičemž by velmi šikovný zedník mohl být třeba ve skupině 8.? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2016 12:30

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: skupiny prací-stavebnictví-p.jasná
      Zedník v 8. skupině být nemůže, protože ta pro danou profesi není stanovená. Nevím, jak to mají ve firmě nastavené, ale čtyři skupiny by odpovídaly zedníkůma a to, že si je ještě rozčlení není nic proto ničemu, pokud je zachována zaručená mzda.

• 8. 2. 2016 12:36

začátečníkSF (neregistrovaný) 213.29.69.---

Zaručená mzda je zachována, takže pro každou skupinu 2 sazby by mohlo tedy být v pořádku? Děkuji za trpělivost.

• 8. 2. 2016 12:41

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Zručnost, pracovní nasazení, ty by měli být hodnoceny formou prémií nebo odměn. Ale přesto se domnívám, že mít jednu skupinu rozdělelnou na 2 sazby není nic proti ničemu, když je zaručená mzda zachována. Raději si vše ještě překontrolujte podle tabulek zaučené mzdy.

• 8. 2. 2016 12:46

začátečníkSF (neregistrovaný) 213.29.69.---

Mi by taky připadalo rozumnější a jednodušší řešit to prémiovou složkou než mít dohromady 8 sazeb. Ale se mzdami začínám a tak jsem se chtěla ujistit, že to řešení 2 sazeb ve skupině není nic proti ničemu. U pracovníků v kancelářích mají stanovené rozmezí od-do. To být může?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).