Hlavní navigace

DP, malý příjem a daňový bonus

  • (neregistrovaný) 79.127.196.---

    8. 2. 2016 17:37

    Dobrý den,

    známá si chce podat DP a uplatnit daňové zvýhodnění na dvě děti.
    V roce 2015 měla ze zaměstnání základ daně jen 2000,-, pak byla na ÚP a následně do konce roku 2015 pobírala příspěvek na péči o rodinného příslušníka. Je možná výplata daňového bonusu pokud nemá příjem ve výši 6-ti násobku minimální mzdy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2016 17:41

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DP, malý příjem a daňový bonus
      Nemá možnost za této situace uplatnit daňový bonus na děti

      ZDP § 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob
      (4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy ..

    • 8. 2. 2016 17:56

      ivik (neregistrovaný) 79.127.196.---

      Re: DP, malý příjem a daňový bonus
      Děkuju Vám, myslela jsem si to, jen jsem se chtěla ujistit.
      A jen pro zajímavost u OSVČ, který má příjem větší než 6-ti násobek minimální mzdy, ale základ daně je menší než 6-tinásobek min. mzdy, měl by nárok na daňový bonus?

    • 8. 2. 2016 18:14

      katka2 (neregistrovaný) 185.47.223.---

      Re: DP, malý příjem a daňový bonus
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>známá si chce podat DP a uplatnit daňové zvýhodnění
      >>>na
      >>>dvě děti.
      >>>V roce 2015 měla ze zaměstnání základ daně jen
      >>>2000,-,
      >>>pak byla na ÚP a následně do konce roku 2015 pobírala
      >>>příspěvek na péči o rodinného příslušníka. Je možná
      >>>výplata daňového bonusu pokud nemá příjem ve výši
      >>>6-ti
      >>>násobku minimální mzdy?
      >>
      >>Nemá možnost za této situace uplatnit daňový bonus na
      >>děti
      >>
      >>ZDP § 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z
      >>příjmů fyzických osob
      >>(4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve
      >>zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9
      >>alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy ..
      >>
      >>
      >Děkuju Vám, myslela jsem si to, jen jsem se chtěla
      >ujistit.
      >A jen pro zajímavost u OSVČ, který má příjem větší než
      >6-ti násobek minimální mzdy, ale základ daně je menší
      >než 6-tinásobek min. mzdy, měl by nárok na daňový
      >bonus?

      >(4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve
      >zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9
      >alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy ..

      vidíte tam něco o základu daně?

    • 8. 2. 2016 20:16

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DP, malý příjem a daňový bonus
      Teď ještě jestli OSVČ neuplatňuje výdaje procentem z příjmů.

    • 8. 2. 2016 21:03

      ivik (neregistrovaný) 79.127.196.---

      Re: DP, malý příjem a daňový bonus
      Ne neuplatňuje výdaje procentem. Děkuji Vám za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).