Hlavní navigace

Špatně uplatněná daň na popl. v money

• (neregistrovaný) 85.70.105.---

10. 2. 2016 15:42

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, pokud jsem uplatnila našemu zaměstnanci slevu na poplatníku a neměl na ni nárok, teď to chci v money opravit. Kam to dáváte v money? A jak se to pak dělá při ročním zúčtování. Děkuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2016 7:58

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Špatně uplatněná daň na popl. v mone
      Neměl nárok na slevu? Nepodepsal prohlášení poplatníka? Jestli neměl podepsané prohlášení, tak mu nemůžete dělat roční zúčtování.

• 11. 2. 2016 14:35

libuška92 (neregistrovaný) 85.70.105.---

Jde o to, že tvrdil, že skončil ke konci měsíce, který předcházel měsíci než k nám přišel, teď ale donesl zápočtový list a příjmy a je tam až do půlky měsíce, kdy pracoval již u nás (předpokládám, že je to proplacená dovolená). Takže já jsem mu dala slevu za říjen a v bývalém zaměstnání taky, takže mu to potřebuji opravit. Zatím jsem to udělala tak, že jsem mu do ostatních srážek dala ten rozdíl, což je v jeho případě vlastně celá sleva, tedy 2070,- Kč a ty odvedu na FÚ.
      Ale teď mi došlo, že nevím jak to bude s ročním zúčtováním. Protože pokud ho udělám s těmi aktuálními čísly, tak mu samozřejmě vyjde nedoplatek. Jinak by mu ale vyšel přeplatek a teď (za leden) mu tu slevu strhnu, tak nevím jak to udělat abych ho vlastně neošidila. Ale když o tom tak přemýšlím, tak v tom ročním zúčtování bych musela upravit ty zálohy na daň o to, že odvedl o 2070,- Kč navíc, které bych mu strhla až ve mzdě za leden. Děkuji moc za radu, ještě jsem se s tím nesetkala.

• 11. 2. 2016 15:01

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Kdybyste si vyžádala zápočtový list hned, mohla jste chybu opravit ještě v aktuálním roce. Asi to nebyla proplacená dovolená, ale čerpaná, což zaměstnanci nerozlišují, ale z potvrzení o zaměstnání byste to poznala. Nepřekrývá se vám zaměstnání ani jediný den? Jestli ano, měla byste po starostech. Měl by povinnost podat daňové přiznání.

Jestli ne, musíte to spočítat tak,jak to mělo být správně a RZD udělat podle opravených údajů.

• 11. 2. 2016 19:02

libuška92 (neregistrovaný) 89.102.93.---

To jsem taky žádala zápočtový list hned, ale když nutně potřebujete řidiče, tak na tom jestli už má nebo ještě nemá zápočtový list s tím, že ho donese později, se až tak nehledí, bohužel nežijeme v dokonalém světě.
      Ano máte pravdu spletla jsem se, byla to čerpaná dovolená. Překrývá se mi zaměstnání - to tedy znamená, že mu řeknu, ať si udělá daňové přiznání ano? A jaké příjmy mu mám tedy vytisknout, ty opravené, kde nebude zahrnuta ta jedna sleva na dani, jestli jsem to správně pochopila? Díky moc.

• 11. 2. 2016 19:22

Líba (neregistrovaný) 90.177.44.---

Asi se mnou někdo nebude souhlasit, ale jestli si bude podávat DP, tak bych nic neopravovala, trochu mu vynadala a nechala to být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).