Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Další spor Schillerové s Babišem, tentokrát jde o limity u zdravotních benefitů
Ženám rostou důchody v posledních letech rychleji než mužům
Město chtělo vyšší daň z nemovitostí pro brownfieldy, zdanilo však i školku
Nepodceňte návodné dokumenty a pomůcky k JMHZ
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
12. 2. 2016 8:49
Prosím o ujištění - dle školení a dotazů z FS - je uváděno, že platební kalendář např. elektřiny - se sčítá. Tedy skutečně jednotlivá záloha př. 8000, platební kal. celkem 90000, bude tato záloha 8000 měsíčně uváděna do B4?
Včera jsme narazili na debatu, že jeden daňový poradce tvrdí, že ano - viz výše (i ze školení) a druhý že se nesčítá. Tak jsem šla do odpovědí FS - v sekci III. limit 10000 atd. v dotaze 2. odpovědi 2 je na konci uvedeno:
"Uvedené rovněž platí pro plnění vykazovaná v části B kontrolního hlášení (B.2. a B.3.).
Upozorňujeme, že v případě splátkového (§31 zákona o DPH) nebo platebního (§31a zákona o DPH) kalendáře se pro splnění limitu (10.000 Kč včetně daně) uvažuje součet všech jednotlivých dílčích plnění/úplat na těchto dokladech uváděných.
Lze toto považovat za jediný pokyn, že to tak skutečně je
(sčítat i platební kalendáře) nebo je to ještě jinde?
Tak mě to zaskočilo, že když jsou takové rozporuplné názory odborníků, tak jak to máme dělat my? Já chápu, že sčítat. A B2.
Děkuji za info.