Hlavní navigace

Limit 10000 u platebního kal.

  • (neregistrovaný) 85.71.237.---

    12. 2. 2016 8:49

    Prosím o ujištění - dle školení a dotazů z FS - je uváděno, že platební kalendář např. elektřiny - se sčítá. Tedy skutečně jednotlivá záloha př. 8000, platební kal. celkem 90000, bude tato záloha 8000 měsíčně uváděna do B4?
    Včera jsme narazili na debatu, že jeden daňový poradce tvrdí, že ano - viz výše (i ze školení) a druhý že se nesčítá. Tak jsem šla do odpovědí FS - v sekci III. limit 10000 atd. v dotaze 2. odpovědi 2 je na konci uvedeno:

    "Uvedené rovněž platí pro plnění vykazovaná v části B kontrolního hlášení (B.2. a B.3.).
    Upozorňujeme, že v případě splátkového (§31 zákona o DPH) nebo platebního (§31a zákona o DPH) kalendáře se pro splnění limitu (10.000 Kč včetně daně) uvažuje součet všech jednotlivých dílčích plnění/úplat na těchto dokladech uváděných.

    Lze toto považovat za jediný pokyn, že to tak skutečně je
    (sčítat i platební kalendáře) nebo je to ještě jinde?
    Tak mě to zaskočilo, že když jsou takové rozporuplné názory odborníků, tak jak to máme dělat my? Já chápu, že sčítat. A B2.

    Děkuji za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2016 8:53

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: limit 10000 u platebního kal.
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1368231

    • 12. 2. 2016 9:12

      jaru (neregistrovaný) 85.71.237.---

      Re: limit 10000 u platebního kal.
      OK, moc díky!! Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).