Hlavní navigace

Prodej 7 let starého počítače

  • (neregistrovaný) 79.170.251.---

    13. 2. 2016 13:08

    Dobrý den prosím o radu.
    Mám malé sro, které již nevyužívám. V majetku je ještě nevyužitý 7 let starý počítač (pořizovací cena cca 12000Kč).
    Účtována celá částka do nákladů v roce nákupu.
    Rád bych jej prodal.
    Jak mám teď správně stanovit cenu? (z účetního hlediska)

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2016 13:16

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Prodej 7 let starého počítače
      Možná bude mít zájem nějaké muzeum výpočetní techniky. :-))

      Prodejní cena bude výnosem s.r.o. s nulovým nákladem.

      Při prodeji je třeba dodržet § 23/7 ZDP.

      Hezký den!

    • 13. 2. 2016 13:53

      MartinP (neregistrovaný) 79.170.251.---

      Re: Prodej 7 let starého počítače
      Přečetl jsem si 23/7.
      Při prodeji tedy má být na faktuře jméno kupujícího (aby se vědělo, že to není osoba spojená).

      Musí se k prodeji sepisovat kupní smlouva nebo stačí vystavit fakturu?

    • 13. 2. 2016 22:50

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

      Re: Prodej 7 let starého počítače
      Martine,

      musíte pouze umřít. :-))

      NOZ sepsání kupní smlouvy v tomto případě nevyžaduje.

      Nicméně stáhnout si nějaký vzor z webu a vyplnit nacionále sice dá trochu práce, ale až přijde za 2 roky tetka z FÚ na kontrolu bude ráda, že má něco ke kontrole.

      Navíc je obecně kupní smlouva i Vaší ochranou pro případ sporu.

      Ve Vašem případě v jednotkách tisícikorun to asi většina ostatních bude považovat za nadbytečné.

      Hezký den!

    • 13. 2. 2016 13:19

      Vlad

      Re: Prodej 7 let starého počítače
      Cenu si stanovte tak, aby to někdo koupil, protože 7 let starý počítač dnes není už žádné terno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).