Hlavní navigace

Návrat po RD, nepl.volno-zrušené PM

• (neregistrovaný) 77.240.177.---

16. 2. 2016 15:05

Dobrý den, prosím o konzultaci:
    zam-kyně se měla minulý rok 4/2015 vracet do práce po MD, její pracovní místo však bylo několik měsíců předtím v rámci reorganizace zrušeno. Tato zam-kyně si však pořádala o neplacené volno do 4let věku dítěte, zam-tel s tím souhlasil, že se uvidí, co bude za rok, třeba pro ni práci mít bude a nepropustí ji... a ted v 4/2016, kdy se má tato zam-kyně vracet však zam-tel nemá prac.místo, kt.by jí mohl nabídnout...
    jak je to nyní prosím s odstupným, ptž.jí minulý rok náleželo, náleží jí i nyní? i přes neplac.volno, kt. jí bylo schváleno?
    díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2016 16:26

katka2 (neregistrovaný) 185.47.223.---

Re: návrat po RD, nepl.volno-zrušené PM
      Nevidím důvod, proč by mělo nenáležet.

• 16. 2. 2016 18:23

alička (neregistrovaný) 78.45.120.---

Re: návrat po RD,zrušené PM-TĚHOTNÁ
      jen mě to napadlo v souvislosti s tou její žádostí o nepl.volno..
      A dnes jsem ještě zjistila, že paní je těhotná...zjistila jsem to zela náhodou, kdy mi to dnes řekl kolega, že ji potkal...
      takže ted to mám ještě celé zkomplikované tím, že nejen že její místo již neexistuje, ale já pro ni ani nemám jiné prac.místo, kt.bych jí mohla nabídnout, navíc to jsou místa, kde se pracuje s chem.látkami...takže co ted...vztahuje se na ni ochrana že nejde dát výpověď těhotné zam-kyni...ale když se mi má vrátit 9.4. a já pro ni nic nemám, tak co s tím...

• 16. 2. 2016 18:29

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Pokud je těhotná, výpověď podle §52 c)ZP jí dát nemůžete, takže buď můžete ukončit PP dohodou (s odstupným) nebo půjde marodit a bude stále vaší zaměstnankyní. Nejlépe by bylo se s ní dohodnout, zda se vůbec chystá v dubnu nastoupit...

• 16. 2. 2016 18:37

to jsem také navrhovala - zkusit se s ní domluvit na dohodě a vyplatit jí odstupné (+jí třeba nabídnout i další dva platy jako náhradu za "jako kdyby byla dvouměsíční výpověď "), jenže když na to nepřistoupí a bude chtít v dubnu nastoupit, tak co s ní... výpověď jí dát nemůžu a žádné prac.místo pro ni také nemám... přece jí nebudeme platit náhradu 100% jako překážka na straně zaměstnavatele do doby, než půjde na mateřskou...

• 16. 2. 2016 18:40

a prosím jak je to u ní pak s mateřskou, z čeho se jí počítá mateřská, když vlastně od nás 4 roky neměla příjem? přiznám se, že s takto navazujícím těhotenstvím po 4letech s prvním dítětem nemám,... a jak to je když první dítě má 4 roky, a na MD nastupuje třeba až za půl roku... to by ten půl rok měla chodit do práce...?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).