Hlavní navigace

Přiznání FO- příjem z pronájmu, výdaje?

• (neregistrovaný) 31.134.218.---

16. 2. 2016 18:17

Prosím o radu.do přílohy č. 2 řádku 202= Výdaje- dám úroky z hypotéky, (pronajímám celý dům, mám ho na hypotéku),můžu do stejného řádku příčíst i výdaje za pojišt.nemovitosti, daň z nemovitosti, Tv popl.,rozhlas.poplatek, opravy na domě (přijaté FA), a zálohy za plyn, vodu, elektřinu? a jak je to prosím s odpisy na dům. Můžu si tam dát i odpisy na dům. to si jen spočítám např. mám hypo na 25 let ve výši 2.678 000,-(2.678.000/25let = 107.120,- Kč/rok)tak si k tomu řádku 202 můžu i přičíst těch 107.120,- jako odpis? A další dotaz prosím, když do řádku dám částku, kterou platím za zálohy- plyn, elektř.,voda (platím cca 8 tis.měsíčně (dám částku zaplacených záloh za rok tj.96.000,-?). A co když mi pak přijde v dalším roce faktura za vyúčtování a bude tam přeplatek? Tak co s tím, když si uplatním zálohy v daň.přiznání? Nemusím vést účetnictví, abych si mohla uplatnit odpisy?Moc se omlouvám, ale jsem laik a neumím v tom chodit. A co když mi skutečné výdaje vyjdou vyšší než příjem z pronájmu?
    Moc Vám děkuji za Vaše cenné rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2016 18:56

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Re: Přiznání FO- příjem z pronájmu, výda
      Pokud vám nájemníci platí vedle nájemného ještě zálohy na služby, které jim vyúčtováváte, potom nejsou pro vás výdajem ani příjmem, pouze nájemné dáte do příjmu, můžete do výdajů dát daň z nemovitostí, úroky z hypotéky, opravy, odpisy ne jak píšete výše, ale z pořizovací ceny domu, odpisujete dle zákona o daních z příjmů, zřejmě v OS 5 a to 30 let.

• 16. 2. 2016 19:09

xxx (neregistrovaný) 31.134.218.---

Děkuji, co se týče těch odpisů, musím něco vést, abych si mohla uplatnit každý rok v přiznání FO odpisy? Nebo můžu jen přičíst k výdajům tedy 2.678.000/30 let = 89.267,- /roční odpis každý rok v přiznání?moc děkuji

• 17. 2. 2016 15:01

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Nějakou kartu majetku, odpisy dle ZDP- 1 rok jsou nižší, podívejte se do zákona

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).