Hlavní navigace

DPČ a potrzení o zdanitelných příjmech

• (neregistrovaný) 89.103.89.---

17. 2. 2016 15:01

Pracovala jsem v listopadu a prosinci na dohodu o pracovní činnosti. Vystavuje se k dohodě potvrzení o zdanitelných příjmech abych si tyto příjmy mohl dát do daňového přiznání? Byl to příjem 6 tis. měsíčně, podepsáno prohlášení poplatníka. Jinak mám příjem na ŽL.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2016 15:06

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: DPČ a potrzení o zdanitelných příjme
      z DPČ je odváděna zálohová daň, takže pokud podáváte DP, jste povinen tyto příjmy do DP zahrnout

• 17. 2. 2016 15:08

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: DPČ a potrzení o zdanitelných příjme
      Pokud bylo k té dohodě podepsané prohlášení, pak z toho byla daň zálohová (i když byla po odečtení slevy daň nulová). Pak toto potvrzení o zdanitelných příjmech musíte zahrnout do přiznání.
      Pokud nebylo podepsané prohlášení a daň byla srážková, pak se také vystavuje potvrzení o sražené daní a můžete se rozhodnout, zda tento příjem a tuto srážkovou daň do přiznání zahrnete nebo ne.

• 17. 2. 2016 15:31

.

Re: DPČ a potvrzení o zdan.příjmech_DPČ
      .. maličké doplnění .. Informace o srážkové daně se týkají dohody o provedení práce. U dohody o pracovní činnosti je zálohová daň.

• 17. 2. 2016 17:16

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: DPČ a potvrzení o zdan.příjmech_DPČ
      Máte pravdu, četla jsem DPP. Takže ano, zcela jistě jde o zálohovou a dań a tudíž pro OSVČ povinnost uvést v přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).