Hlavní navigace

Přiznání FO nulový příjem

• (neregistrovaný) 88.102.135.---

18. 2. 2016 7:42

Dobrý den, prosím o radu. Přítel je zaměstnaný a zároveň začal v roce 2015 podnikat (vedlejší činnost). V tomto roce neměl žádný příjem. Tedy podat přiznání nulové a přehledy na SP a ZP také s nulou? A může podat v papírové podobě nebo musí elektronicky? Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2016 7:52

jukk (neregistrovaný) 193.84.207.---

Re: přiznání FO nulový příjem
      Když podá DP,tak určitě nebude nulové, protože uvede příjmy ze zaměstnání. Stačí podat prohlášení na FÚ. Přehledy SP a ZP podat musí.
      Stačí v písemné podobě

• 18. 2. 2016 7:59

.. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Pokud neměl jiný příjem nebo povinnost podat DP z jiného důvodu, tak kvůli nulovým příjmům z podnikání ho podat nemusí.

Může oznámit FÚ, že neměl příjmy z podnikání, které by měly být zdaněny podle § 7 ZDP. Doporučuji přečíst § 136 odstavec 5) Daňového řádu

Pokud ale měl z podnikání ztrátu, tak by ho podat měl.

"Nulové" Přiznání k dani z příjmů ale určitě podat nemůže, protože měl příjmy ze závislé činnosti a ty tam musí být v případě podání uvedeny.

Co se "papírového" podání na FÚ týká, tak záleží na tom, zda spadá či nespadá pod osoby, uvedené v § 72 odstavec 4 Daňového řádu

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

Přehled na ZP - podat, lze papírově
      Přehled na OSSZ - podat, lze papírově

• 18. 2. 2016 8:19

p. (neregistrovaný) 88.102.135.---

Ano, já vím. Špatně jsem se vyjádřila k tomu nulovému přiznání. Myslela jsem nulově přílohu č.1. Tedy pokud neměl ani příjem ani ztrátu, vyplním přílohu s 0. To samé na přehledu ZP a SP. Podám papírově, jelikož nemusí mít datovou schránku. Děkuji moc!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).