Hlavní navigace

OT: čtvrtletní pl.DPH a KH jen uskutečn.

• (neregistrovaný) 90.179.25.---

22. 2. 2016 10:44

Dobrý den,
    je to spíše taková anketa. V historii jsem se dočetla o tipu u čtvrtletních plátců DPH podávat KH jen u uskutečnitelných plnění (sekce A). Chtěla jsem se zeptat, zda to takto někdo budete podávat?
    Já to takto mám předchystané, že bych v KH sekce v B (přijatá plnění) podala až za březen spolu s DPH.
    Ale když se na to dívám v počítači, tak se mi to zdá "divné".
    Prosím Vás, jak to budete dělat vy?
    Moc by mi to pomohlo se rozhodnout:)
    Děkuji předem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2016 11:05

Soooňa (neregistrovaný) 90.178.167.---

Re: OT: čtvrtletní pl.DPH a KH jen uskut
      Přesně tak, za leden tam mám jen uskutečněná plnění nad a do 10t.
      A spadlo mi tam několik málo faktur nákladových faktur z prosince 2015, které mají datum vystavení až 2016, dělají cca 3000 Kč. A přesně tak to před chvílí odešlo.
      Prostě, roky jsem takto s klientem spolupracovala a nebudu na tom ani já, ani on měnit. Vše mu pak spadne až do března, nesmím jen všude zapomenou měnit datum uplatnění dokladu na 3/16.

• 22. 2. 2016 11:14

.

A nebyl ten typ určen spíš pro případy nouze?
      Např. účetní je nemocná a nedá se zvládnout celý rozsah prací?

• 22. 2. 2016 11:21

:-) tak jarní prázdniny a nepřítomnost týden v kanceláři, já tento stav nouze opravdu mám

• 22. 2. 2016 11:21

ERrIKa (neregistrovaný) 90.179.25.---

Myslím, že to je nápad Pavla, tím by se u čtvrtl.plátců snížilo "riziko" výzev, že by se naše doklady na vstupu (B) nespárovaly s protistranou s jejich doklady na výstupu (A).
      A dále je lepší kontrola. Takto jsem to pochopila já a přišlo mi to logické.

• 22. 2. 2016 11:29

.

Představte si to v reálu.

Máte v systému např. u přijatých faktur uvádět pět datumů

datum zápisu
      datum účetního případu
      datum možnosti odpočtu DPH / zařazení do KH
      datum splatnosti
      datum KH DPH

Když budete evidovat doklady do měsíčního KH, tak alespoň první tři z uvedených datumů jsou stejné. Když budete evidovat doklady do posledního KH ve čtvrtletí, tak jen první dva datumy budou stejné, ostatní budou rozdílné. Neřekla bych, je bude v tomto případě lepší kontrola. Minimálně to bude více práce.

• 22. 2. 2016 11:36

Používám Premier a mám tam políčka -
      - DUZP - odsud si bere KH. Mám i ruční možnost tyhle 2 data dát rozdílně, ale zatím nebyl důvod.
      - datum pro přiznání DPH (to si doplňuje sám + tohle pole si budu editovat v případě, že budu posílat i DPH)
      - datum přijetí nebo vystavení dokladu - dávám z faktury
      - datum splatnosti - klasika 14 dnů, plní si sám, případně mám přednastaveno, kteří dodavatelé mají delší splatnosti.
      Takže já víc práce mít nebudu a dokážu se s tím srovnat, klient jede v zaběhlé lince a co si budou myslet v Pardubicích je mi opravdu jedno. Až mi nějakým zákonem přikážou, že to tak dělat nemůžu, vymyslíme to jinak. Dokud můžu nárokovat 3 roky, nebudu na tom nic měnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).