Hlavní navigace

DzFO kam uvedu dar

  • (neregistrovaný) 109.81.209.---

    22. 2. 2016 13:08

    Dobrý den, kam prosím uvedu do daňové přiznání k dani z příjmů darovanou nemovitost od syna?
    A musím k tomu přiložit darovací smlouvu, nebo výpis z katastru? Děkuji za Vaše rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2016 21:40

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DzFO kam uvedu dar
      http://www.prispevky.cz/ostatni/kdy-je-potreba-platit-dan-z-dedictvi-a-z-daru

    • 23. 2. 2016 7:37

      .

      Re: Oznámení o osvobozených příjmech
      Oznámení o osvobozených příjmech

      Ustanovení § 38v zákona zavádí s účinností od 1. 1. 2015 poplatníkům daně z příjmů fyzických osob novou oznamovací povinnost, týkající se osvobozených příjmů.

      Oznamovací povinnost se týká příjmu, který je od daně z příjmů fyzických osob osvobozen a je vyšší než 5 000 000 Kč – příjem se posuzuje jednotlivě.

      Povinnost se vztahuje na všechny příjmy přijaté od 1. ledna 2015 a osvobozené od daně z příjmů fyzických osob, tj. osvobozené podle § 4, § 4a, § 6 a § 10 (výjimkou jsou příjmy, které správce daně může zjistit z rejstříků či evidencí, do kterých má přístup a které zveřejní na úřední desce a způsobem umožňujícím dálkový přístup).

      více na
      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/oznameni-o-osvobozenych-prijmech

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5252_2.pdf?201512301402

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).