Hlavní navigace

Přefakturace nákladů KH, musím si ulevit

• (neregistrovaný) 213.226.237.---

23. 2. 2016 10:51

komu budeme přefakturovávat zvýšené náklady za kontrolní hlášení,
    běžná účetní bude za KH inkasovat tak 500, takže u s.r.o je to 6ka ročně, a když za něj má být odpovědná tak je asi pětikilčo málo,
    nehledě na ty softvérový piráty co vymyslí číslo faktury jako VF 104-56/2016PH, kdo to má jako zadávat a má to bejt bez chyb, nad čím ty programoví mágové přemejšlej, stačí přece číslo jako je variabl do banky tak to přestaňte lidem komplikovat s písmenama, vždyť se to dá rozpoznat všechno jen podle nastavení číselný řady, už třeba zápis přenesené daňové povinnosti v Pohodě je trauma, kdy se vytváří interní doklad kde se stanovuje vypočítání daně a původní faktura se uvádí jako mimo DPH, dite mi s tím KH do (_!_), jen se tím vše komplikuje a hlavně bude vyšší výběr na pokutách, potřebuji se jen ulevit jak jsem vytočenej, přál bych Burešovi aby si to šel někam vyzkoušet jak se to zapisuje a jek je to vše zbytečně složité, stejně víc daní nevybere, možná jen na těch pokutách, a stejný to bude i s EET, hlavně že bije za nižší DPH u piva aby jen získával voliče populista, místo aby měl malý živnostník prostor, tak ho jen ubíjí dalšími papíry a náklady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2016 10:53

jožinek (neregistrovaný) 213.226.237.---

Re: Přefakturace nákladů KH, musím si ul
      tak jen že bych mu poslal fakturu za ty vícenáklady, a jestli ji
      poslat na ministerytvo nebo na Agrofert, třeba na to získá nějakou dotaci

• 23. 2. 2016 11:14

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Musím souhlasit, jen se domnívám, že už na to v "Burešově" dotaci dááávno mají.

• 23. 2. 2016 10:54

akras (neregistrovaný) 193.179.30.---

no já myslím, že to naopak pan Babiš má moc dobře promyšlené, nač by potřebovat drobné a malé živnostníky, když je zlikviduje tak bude mít hnedle větší prostor pro své podnikání

• 23. 2. 2016 10:58

jožinek (neregistrovaný) 213.226.237.---

jasná věc to nejsou jeho voliči

• 23. 2. 2016 12:05

ext_uc (neregistrovaný) 185.91.165.---

>komu budeme přefakturovávat zvýšené náklady za
      >kontrolní hlášení,
      >běžná účetní bude za KH inkasovat tak 500, takže u
      >s.r.o je to 6ka ročně, a když za něj má být odpovědná tak
      >je asi pětikilčo málo,
      >nehledě na ty softvérový piráty co vymyslí číslo
      >faktury jako VF 104-56/2016PH, kdo to má jako zadávat a má
      >to bejt bez chyb, nad čím ty programoví mágové
      >přemejšlej, stačí přece číslo jako je variabl do banky tak
      >to přestaňte lidem komplikovat s písmenama, vždyť se to
      >dá rozpoznat všechno jen podle nastavení číselný řady,
      >už třeba zápis přenesené daňové povinnosti v Pohodě je
      >trauma, kdy se vytváří interní doklad kde se stanovuje
      >vypočítání daně a původní faktura se uvádí jako mimo
      >DPH, dite mi s tím KH do (_!_), jen se tím vše
      >komplikuje a hlavně bude vyšší výběr na pokutách, potřebuji
      >se jen ulevit jak jsem vytočenej, přál bych Burešovi
      >aby si to šel někam vyzkoušet jak se to zapisuje a jek
      >je to vše zbytečně složité, stejně víc daní nevybere,
      >možná jen na těch pokutách, a stejný to bude i s EET,
      >hlavně že bije za nižší DPH u piva aby jen získával
      >voliče populista, místo aby měl malý živnostník prostor,
      >tak ho jen ubíjí dalšími papíry a náklady.

• 23. 2. 2016 12:09

B19 (neregistrovaný) 109.81.210.---

Inkasovat 500,- Kč za jedno KH může jen účetní rozumu mdlého, která si absolutně necení své práce, nebo účetní z řad sester milosrdných vykonávací bezbřehou charitu, ovšem s trochu sebemasochistickými sklony vzhledem k postihům za vykonávání tohoto "dobra". Taková suma se dá uvažovat v případě velmi jednoduchého KH, kde si zároveň plátce za vše ručí sám. Já sám jsem náklady práce související s jedním KH odhadoval od 2.000,- Kč dle objemu a složitosti a dnes zjišťuji, jak skromný sem byl, poněvadž mám-li uvažovat o důstojné hodinové sazbě, jsem v červených číslech. Přesto je některým klientům za těžko toto oprávněné navýšení akceptovat. Já však nemusím a nebudu dělat něco, co se mi ekonomicky nevyplatí, takže jsem připraven i spolupráci s těmito klienty ukončit. A každému, kdo si sám sebe váží, to radím stejně.

A pane Jožinku, všichni se s tim KH do vaší (_!_) nevejdeme, tak nás tam radši nezvěte ;-) (sranda musí bejt)

P.S. A o daně nejde, jde o implementaci jak já nazývám korporátního fašismu. Jednotlivci se osekávají svobody na každém kroku, jen se dobře rozhlídněte. Je potřeba mít každého ve své moci.

• 23. 2. 2016 13:04

Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

Účetní - podnikatel si alespoň může navýšit sazbu a případně s klientem ukončit spolupráci, ale co my zaměstnanci, a ještě k tomu v místě, kde jsem ráda že vůbec mám slušné zaměstnání a nedojíždím 30 nebo více km? Můžu se pokusit říct si o zvýšení platu (který je nic moc), ale končit v tomto zaměstnání rozhodně nechci, jinak by mi zbývalo jedině to zmíněné dojíždění, a to ještě nejspíš jen na nějakou dělnickou práci kterou dělat nehodlám, pokud to není existenční nutnost. Teď mám dojíždění jen 10 km (většinou autem zaměstnavatele) a velmi slušného zaměstnavatele. Jen to ocenění práce účetní je trochu mimo.

• 23. 2. 2016 12:15

mickeymouse (neregistrovaný) 195.39.86.---

To myslíte vážně s tím Burešem? Bureš má jasnou představu, co to bude znamenat, jinak by do toho nešel. Trochu toho agenta podceňujete.

• 25. 2. 2016 10:05

ext_uc (neregistrovaný) 185.91.165.---

Nevím jestli teď nebo až za cca čtvrt roku se ukáže, jestli koncepce KH je jenom blbě nebo jde o svi_ňárnu.

I kdyby FS vypnula cml a přijímala hlášení kamsi do koše, tak výběr DPH bude prostě vyšší jenom z důvodu vytvořené atmosféry strachu. Např. ztížené možnosti dodatečné opravy dokladu, či jeho doplnění - Nemožnost uplatnit DPH z dokladu, regulérně pro účely podnikání, příkladně: bylo to nad 10t a nebylo uvedeno DIČ, byla snaha o dodatečnou opravu, ale nejde/nechce se na straně dodavatele – právě díky KH. Jestli se tohle stane každému v průměru 1-2x ročně, tak stát vybere o cca 2mld více – ne od toho co podvádí, ale od někoho kdo neohlídal, že druhá strana uvede vše správně… Stát tedy vybere cca dobré 2mld na základě komplikovanosti systému v souladu se zákonem, ale ne zcela oprávněně.

Složitosti DUZP, Ev.č.d a kalkul s hloupostí některých zúčastněných.
      Vypadá to, že jde FS o to vytvořit co nejvíce situací vedoucích k nesouladu v KH a důvodů k rozesílání výzev. Ono to nic nestojí, když to bude dělat SWROBOT i to přijímání el. odpovědí. Globálně bude možné statisticky vyjádřit počet 30t pokut za nestihnutí odpovědi a když těch výzev budou statisíce (500.000) a třeba jen 1% nestihne odpovědět, máme tu výběr (150mil) na pokutách. A to neuvažuji o SW šotku na straně FS, kdy klidně v rámci chyby nebo záměru může odesílat výzvu třeba na každou x-tou FA u vybrané firmy.

Myslím, že cml zkolabuje, možná se to nedozvíme a budou tvrdit, že: „vidíte zase tak nic hrozného se neděje“, ale jde o ten potenciál k buzeraci a pokutování. O šmírování to je zřejmě také, ale to nepřiznají. A co se týče výběru daní od podvodníků no něco málo se odfiltruje, na čas, všechno se dá obejít a cestičky se už teď tak nějak nabízejí.

Ale tvrdit, že vícepráce s tím spojené nejsou? Ale jsou, jak zde padla otázka ceny, tak +30% je zřejmě adekvátní, jde také o počty dotčených dokladů a míru rizika, ale zadarmo to být nemůže. Souhlas se vším co tu bylo napsáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).