Hlavní navigace

Záloha na ztrátu na výdělku

  • (neregistrovaný) 46.13.147.---

    24. 2. 2016 7:36

    Dobrý den, prosím, zaměstnanec měl pracovní úraz bude na neschopence cca půl roku. Je zaměstnavatel povinnen vyplácet měsíčně nějakou zálohu na ztrátu na výdělku, nebo stačí, když to pak na konci vyplatí pojišťovna?? Podle §271m ost.2 ZP, který jsem našla bych řekla, že ano, ale zaměstnavatel tam vidí tu větu "pokud nebyl dohodnut jiný způsob výplaty" - přitom se zaměstnancem vůbec nemluvil a nechce proplácet, prý počkáme na pojišťovnu. Je to prosím tak možné?? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2016 7:51

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: záloha na ztrátu na výdělku
      Náhradu za ztrátu na výdělku a náhradu nákladů na výživu pozůstalých je zaměstnavatel povinen vyplácet pravidelně jednou měsíčně, pokud nebyl dohodnut jiný způsob výplaty.
      Ta věta hovoří jasně. Buď budete vyplácet každý měsíc nebo se dohodonete se zaměstnancem, že vyplatíte odškodnění např. po ukončení nemoci. Zaměstnanec musí také z něčeho žít, nemocenská na tak dlouho nemoc nemusí být pro něj dostačující.

    • 24. 2. 2016 7:57

      mon (neregistrovaný) 46.13.147.---

      Re: záloha na ztrátu na výdělku
      Děkuji za ujištění, pokusím se to zaměstnavateli ještě vysvětlit, aby se nějak dohodli. Navíc zaměstnanec má malé dítě a manželku na rodičovské, takže se domnívám, že se mu to nebude moc líbit, kdyby měl dostat peníze až někdy za půl roku. Paní jasná děkuji a přeji pěkný den.

    • 24. 2. 2016 8:03

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, nápodobně
      >>>Dobrý den, prosím, zaměstnanec měl pracovní úraz bude
      >>>na neschopence cca půl roku. Je zaměstnavatel
      >>>povinnen
      >>>vyplácet měsíčně nějakou zálohu na ztrátu na výdělku,
      >>>nebo stačí, když to pak na konci vyplatí pojišťovna??
      >>>Podle §271m ost.2 ZP, který jsem našla bych řekla, že
      >>>ano, ale zaměstnavatel tam vidí tu větu "pokud nebyl
      >>>dohodnut jiný způsob výplaty" - přitom se
      >>>zaměstnancem
      >>>vůbec nemluvil a nechce proplácet, prý počkáme na
      >>>pojišťovnu. Je to prosím tak možné?? Děkuji.
      >>
      >>Náhradu za ztrátu na výdělku a náhradu nákladů na
      >>výživu pozůstalých je zaměstnavatel povinen vyplácet
      >>pravidelně jednou měsíčně, pokud nebyl dohodnut jiný
      >>způsob
      >>výplaty.
      >>Ta věta hovoří jasně. Buď budete vyplácet každý měsíc
      >>nebo se dohodonete se zaměstnancem, že vyplatíte
      >>odškodnění např. po ukončení nemoci. Zaměstnanec musí
      >>také
      >>z něčeho žít, nemocenská na tak dlouho nemoc nemusí
      >>být pro něj dostačující.
      >
      >Děkuji za ujištění, pokusím se to zaměstnavateli ještě
      >vysvětlit, aby se nějak dohodli. Navíc zaměstnanec má
      >malé dítě a manželku na rodičovské, takže se domnívám,
      >že se mu to nebude moc líbit, kdyby měl dostat peníze
      >až někdy za půl roku. Paní jasná děkuji a přeji pěkný
      >den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).