Hlavní navigace

Nákup DM mobilu,PC , není třeba odpisy?

  • (neregistrovaný) 195.39.74.---

    24. 2. 2016 11:00

    Dobrý den, máme ve vnitřní směrnici, že DM do 40 tisíc dáváme ihned do nákladů. Teď mě ale říkala jedna kolegyně, že i když koupím mobil za 3 tisíce, tak ho musím odepisovat, protože nmá dobu použitelnosti delší jak jeden rok, jak to tedy prosím děláte vy?
    Děkuji moc
    Rose

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2016 12:45

      allli

      Re: Nákup DM mobilu,PC , není třeba odpi
      zeptejte se kolegyně, kde to našla
      účetní jednotka si určí, od jaké hodnoty dává do DM (účet 022) a od jaké jde o zásobu (účet 501)

    • 24. 2. 2016 12:49

      Rose (neregistrovaný) 195.39.74.---

      Re: Nákup DM mobilu,PC , není třeba odpi
      No, úplně mi s tím vyrazila dech, protože to účtuji už léta podle směrnice rovnou do nákladů.

    • 24. 2. 2016 12:52

      allli

      Re: Nákup DM mobilu,PC , není třeba odpi
      dle §7 a §9 vyhl. č. 500/2002 Sb. - předpokládám, že jde o podnikatele

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).