Hlavní navigace

Investiční fondy - moc prosím

• (neregistrovaný) 82.117.130.---

25. 2. 2016 11:53

Dobrý den,
    ptám se už podruhé protože mi nikdo neporadil. Moc prosím
    firma s.r.o. se rozhodla vložit na 3 roky své volné finanční prostředky do investičních fondů (portfolia). Chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem tuto transakci zaúčtovat. Je správně:

043/221 - pořízení dlouhodobého finančního majetku
    063/043 - ostatní cenné papíry a podíly

a můžu zaúčtovat celou částka na jeden účet nebo ji musím analyticky rozlišit na každý účet portfolia zvlášť.

máme jakýsi výpis, že k 31.12. je celková ztráta asi 12 tis.
    Jak zaúčtovat tuto ztrátu?
    5??/063

děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 2. 2016 12:58

val1 (neregistrovaný) 90.178.43.---

Re: investiční fondy - moc prosím
      Dobrý den, asi vám moc nepomohu, také si nejsem jistá, ale když nikdo nereaguje.....
      Tak to berte spíš jako názor. Už je otázka, zda účet 063 je zvolený správně. K dotazu-já bych to asi viděla na účet 564. ale také si nejsem jistá. Budu ráda, když se ještě někde něco dozvíte, kdybyste mohla dát vědět.
      Pěkný den

• 25. 2. 2016 13:40

vz (neregistrovaný) 82.117.130.---

Děkuji i za názor
      já bych s vámi souhlasila, že na 564 zřejmě odepíšu tu ztrátu, ale tu investovanou částku musím asi mít někde mimo náklady nebo to budou náklady neovlivňující základ daně? Aby to nezkreslovalo hospodářský výsledek.
      co vy na to?

• 25. 2. 2016 13:59

val1 (neregistrovaný) 90.178.43.---

Ano, tu investovanou částku byste měla mít v rozvaze - v aktivech. Berte to jako diskuzi, já bych je asi účtovala na Ú 251.

• 25. 2. 2016 14:23

vz (neregistrovaný) 82.117.130.---

já to tak beru a jsem ráda, že se mnou vůbec někdo diskutuje :-) znáte to, víc hlav, víc rozumu :-) všichni teď řeší KH, tak jsem ráda, že jste napsala alespoň vy. Když jsem byla na semináři kvůli KH, tak jsem se při té příležitosti zeptala poradce a on mi jen řekl, že by to dal na nějakou 3 nebo 4, ale jinak nic konkrétního a když jsem se pak dívala do účtové osnovy, tak se mi to nezdálo, kam to tam napasovat.
      Doma jsem to konzultovala i s dcerou která studuje VŠE a taky jsme nevymyslely nic čím bychom si byly jisty, proto ten dotaz zde :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).