Hlavní navigace

OT: KOLAPS

• (neregistrovaný) 80.90.140.---

26. 2. 2016 11:31

Pise mi kolegyne, ze Fu praha hlasi kolaps. Po spusteni kh spadl system a nic nefunguje. Pry az v pondeli.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2016 11:35

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

Re: OT: KOLAPS
      Také mám info, že na jednom ÚzP v Praze nejdou počítače. Netuším, zda je to v souvislosti s KH, ale počítače nejdou.

Určitě nám bude vysvětleno, že to nic nebylo, že je vše OK a kolotočáři se odstěhovali z ČR.

Takže očekávané vítězství.

Čekal jsem na stránkách naší vrchnosti nějaké oslavy, jak se KH povedlo, a ono nic. Snad v pondělí.

Hezký víkend

• 26. 2. 2016 11:50

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Už včera Schillerová na ČT24 odmítla ve 20,00 upřesnit podaná "KH
      V tuto chvíli znova uvedu jenom číslo 190 tisíc, protože my tato data zjišťujeme vždycky v určitých intervalech, to znamená, konkrétní data v podstatě už konečná budeme mít zítra v dopoledních hodinách".

viz
      http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2016/alena-schillerova-o-kontrolnim-hlaseni-v-24163

Možná to s těmi podanými nebude až taková bomba, uvidíme co ohlásí.

• 26. 2. 2016 12:32

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

Pohádky o KH z nejvyšších míst
      Alen,

děkuji za odkaz. ČT nesleduji a tuto informaci jsem neznal.

1) paní JUDr. uvádí, že včera mělo podat 290 000 plátců a za Q navíc přes 100 000 plátců. Tj. cca 400 000 plátců.
      Na adrese z 15.12.2015 se udává, že je 500 000 plátců.

http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/2015/kontrolni-hlaseni-startuje-prvniho-ledna-2016-6916

Seknout se o 25% je dost síla i na JUDr..

Asi by měla dostat výzvu, ať se naučí sečítat.

2) JUDr. blouzní o tom, že plátci dělají chyby:

"Ty chyby jsou v podstatě skoro pořád stejné. Buď chybí vyplněná ID datové schránky, nebo vyplněný e-mail, nebo chybí číslo finančního úřadu, jsou to skutečně takovéto formální, téměř shodné chyby."

Nikdo plátcům platně neuložil, že musí vyplňovat údaje nesloužící k výběru daní jako je ID, e-mail, číslo FÚ. Všechny tyto údaje má FS k dispozici a pokud je nemá, tak pošle poštou psaní. ZDPH na to pamatuje, paní JUDr. ale právo nezná.

3) JUDr. pochází z GFŘ a tak opakuje lži, které tam zaslechla:

"Já se pořád domnívám, že to není administrativně náročné."

Asi to nemá cenu moc komentovat. Tato sekta má své náboženství, věcným argumentům není přístupná a tak je potřeba vydržet!

Hezký víkend!

• 26. 2. 2016 12:52

mickeymouse (neregistrovaný) 195.39.86.---

Re: Pohádky o KH z nejvyšších míst
      A nešlo by je ohradit ostnatým drátem a zákonem zakázat činnost? Protože nábor jejich členů se dělá nevybíravým způsobem. Ani nevíte jak a musíte plnit pokyny Nejvyššího.

• 26. 2. 2016 13:08

No a teď mě napadá, že tahle sekta ani nevybírá desátek, ale podstatně větší díl. Zlaté církevní pravidlo. :)

• 26. 2. 2016 12:55

B19 (neregistrovaný) 109.81.210.---

Hoďme na ní síť (a na ty další psychopaty taky) a posilme personál u Chocholouška. Je to duševní porucha, nebo záměr? Buď jak buď, je třeba tyto jedince izolovat a hlavně je zbavit moci rozhodovat o věcech přímo se dotýkajících duševně zdravých lidí. Už se těším na další úsměvné ódy :-)

• 26. 2. 2016 11:36

xy5

vždyť včera paní náměstkyně pro daně a cla z MF ve večerní diskuzi na veřejnoprávní TV tvrdila, jak jsou připravení a že nechápe, proč účetní z KH dělají vědu, když to žádnou další práci nedá.... Tak jsem si tak říkala, že by si to mohla jít také jednou zkusit přímo do praxe... Také mě vždy rozčílí, když se podstatně něco změní ve mzdách a ti, co o tom nemají potuchy to zlehčují, že se vlastně vůbec o nic nejedná....

• 26. 2. 2016 11:46

A proč nevystavit fakturu za tuhle vícepráci na MFČR? Vždyť to rozhodli oni, svou práci přehodili na podnikatele (respektive účetní).

A pan ministr stále omílá, že o žádné zvýšené náklady nejde.
      Tak ať si je spočítá - ale měli bychom ty faktury poslat všichni.

• 26. 2. 2016 11:51

lila (neregistrovaný) 85.70.83.---

JJ TO už před měsícem na školení nám říkali, že systém, nebude 100% fungovat a což potom kolem 25. dubna, kdy bude podávat KH každý...Že se u nás v republice něco vymyslí a pak všechny systemy padají to mě ani nepřekvapuje, není to poprvé......hlavně, že budou solit pokuty...

• 26. 2. 2016 15:30

Brabec František (neregistrovaný) 37.188.235.---

já jsem se zděsil - třetina?
      Já jsem celkem v šoku, čekal jsem, že část firem to nepodá, ale tolik? Tzv. chyby v podaných KH jsou většinou banality, takže těch 190000+ jsou ti, kdož vědí a umí.
      Spekuluju, kdo jsou asi ti nepodaní.
      OK, někdo nestihl, skoro jsem tam byl s jedním kouskem taky.
      Část plátců možná opravdu neměla žádné plnění.
      Část třeba opravdu neví, že musí, když jsou třeba čtvrtletní plátci.
      Část třeba nemá nikoho, kdo by to udělal.
      Ale co jestli část firem bojkotovala proto, že odmítá pustit do světa údaje o svých operacích, i za cenu pokut, protože obchodní tajemství má pro ně vyšší hodnotu?
      A čekají na zrušení KH od ÚS?
      Při tomto (i mnohem menším) počtu nepodaných by byl systém úplně na plečku, protože se plně nespáruje skoro nikdo a finanční správa to nikdy nezkontroluje.

• 26. 2. 2016 15:57

Irena62 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: já jsem se zděsil - třetina?
      jediné co nám zbude - tak novééé - žádné 200 poslanců ale z každého kraje jeden , senát zrušit a nech si vezmou příklad ze Švýcarska - tam je jích trochu a berou to jako velkou odměnu, že můžou rozhodovat o státu - takže když rokují, tak mají neplacené volno a nebo dovolenou
      - samozřejmě má každý svou práci - tak jak naši poslanci akorát naši vědí, že být poslancem je jediná možná šance se dostat k milionům
      a to že pořád něco mění - úplně nesmyslně to nikoho z našich představitelů nezajímá...
      takže jdu si vařit kafé čau

• 26. 2. 2016 16:05

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Re: já jsem se zděsil - třetina?
      No, stejně to nezkontroluje, v březnu poprší pouze výzvy pro ty, kdo nepodali a výzvy na ty nesmysly, jako neuvedené číslo DS nebo mail.
      Že by byli překvapeni, že zákon umožňuje i písemnou výzvu doručovanou klasicky do schránky.
      Ovšem pochybuji, že by od 16,00 hod podalo těch více jak 110000.
      Něco tam ještě napadá teď v sobotu a neděli po termínu.
      To prostě nemůže fungovat a možná i česká mentalita zafungovala, když zveřejnili, že pokuta za pozdní podání nebude.
      Jsem na to sama zvědavá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).