Hlavní navigace

Doložení ČID

  • (neregistrovaný) 109.80.35.---

    27. 2. 2016 12:17

    Dobrý den

    Čím Vám zaměstnaci dokládají ,že i nadále pobírají ČID ?

    Pokud zaměstnanec nedoloží,nemůže být sleva uplatněna,ale on si může příští rok udělat daňové přiznání sám a tam slevu uplatní ?

    Firma tím ale slevu ztratí ? Co hrozí zaměstnanci,když potvrzení nedodá a uplatní si ji sám, viz výše ? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2016 15:59

      Evelínka (neregistrovaný) 109.80.35.---

      Re: Doložení ČID
      Prosím odpovězte mi někdo,zda se mýlím,nebo mám pravdu.Nemohu se domluvit s drzou zvědavou účetní.

    • 27. 2. 2016 16:05

      henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96cc:----:----:----:----:----

      Re: Doložení ČID
      nevím, že by něco hrozilo za to, že neuplatní zaměstnanec slevu na důchod, nebo cokoliv jiného, je to jeho věc. Ale nemohu posoudit, jaký vliv to bude mít na firmu, kdyby si chtěla uplatnit procento důchodců na svých slevách. Tak že, pokud se ptáte jako zaměstnanec, tak se nemusíte bát, pokud jste jako účetní firmy, tak pátrejte dál ...

    • 27. 2. 2016 16:12

      Evelínka (neregistrovaný) 109.80.35.---

      Re: Doložení ČID
      Ptám se jako zaměstnanec. Jsem z jejích požadavků na prášky. Chce vidět výpis z osobního účtu a dokonce i výši ČID !

    • 27. 2. 2016 17:18

      henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96cc:----:----:----:----:----

      Re: Doložení ČID
      dáte buď potvrzení ze sociálky, nebo ten výměr, který dostanete v lednu pro tento rok, ale pokud nechcete uplatnit tuto slevu, nedáte nic, a v ročním zúčtování si uděláte sama daňovku a toto potvrzení dáte na finančák.
      Ale obávám se , že i sociálka píše potvrzení včetně sumy (já jsem takové potvrzení jako účetní dostala od klienta).

    • 27. 2. 2016 18:20

      Evelínka (neregistrovaný) 109.80.35.---

      Re: Doložení ČID
      Mám potvrzení bez sumy, napsala jsem,že chci bez částky pro daňové účely.No problém,jsou zvyklí..jen ta moje nešťastná mzdová účtárna...Bojím se msty,ale nehodlám ze sebe dělat někomu rohožku... Věřte,že neberu žádné závratné peníze a že bych těch pár korun s okamžitostí vyměnila za to být zdravá.

    • 27. 2. 2016 18:37

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Doložení ČID
      Zaměstnavateli musí stačit potvrzení OSSZ o tom, že pobíráte invalidní důchod a jakého stupně. Tečka. Výši důchodu zaměstnavatel nepotřebuje vůbec znát.
      Zákon o daních z příjmů § 38l
      Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
      (2) Nárok na poskytnutí slevy na dani podle § 35ba při stanovení daně nebo záloh prokazuje poplatník plátci daně
      b) rozhodnutím o přiznání invalidního důchodu a každoročně dokladem o výplatě důchodu, uplatňuje-li slevu na dani podle § 35ba odst. 1 písm. c) nebo d) z důvodu, že pobírá invalidní důchod pro invaliditu prvního nebo druhého stupně nebo invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně.

      Nic v zákoně není o výši důchodu.
      Jestli se nepletu, tak už jste se tady ptala jednou a mimo jiné byla jedna z odpovědí, abyste se účetní zeptala podle jakého zákona tento údaj tak vehementně požaduje.
      Máte jen dvě možnosti. Buď budete trvat na svém a na znění zákona a dodáte jenom doklad o pobírání bez částky a nebo se budete účetní bát a dodáte s částkou. Myslím, že nic dalšího vám asi nikdo neodpoví

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).