Hlavní navigace

Nepodepsané prohlášení

  • (neregistrovaný) 83.208.97.---

    27. 2. 2016 13:42

    dobrý den, prosím, mám zam-ce, který u nás pracuje od 1.3.2015, nyní žádal o RZ a přinesl potvrzení o zdanitelných příjmech za 01-02/2015 s je tam uvedeno, že nepodepsal prohlášení, mám mu prosím vrátit, ať si udělá DP? nebo můžu RZ provést? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2016 13:45

      .

      Re: nepodepsané prohlášení
      Má povinnost podat DP

      ZDP 38g

      (2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). . . . . . . . Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k . . . . .

    • 27. 2. 2016 13:48

      pavlas (neregistrovaný) 83.208.97.---

      děkuji
      >>dobrý den, prosím, mám zam-ce, který u nás pracuje od
      >>1.3.2015, nyní žádal o RZ a přinesl potvrzení o
      >>zdanitelných příjmech za 01-02/2015 s je tam uvedeno,
      >>že
      >>nepodepsal prohlášení, mám mu prosím vrátit, ať si
      >>udělá
      >>DP? nebo můžu RZ provést? děkuji
      >
      >
      >Má povinnost podat DP
      >
      >ZDP 38g
      >
      >(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník,
      >který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od
      >jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně
      >doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). . . . . . .
      >. Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto
      >plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k
      >dani podle § 38k . . . . .
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).