Hlavní navigace

Vedlejší činnost

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1f:----:----:----:----:----

    28. 2. 2016 17:50

    Dobrý den, moje zaměstnání trvalo do 15.2.2015. Zároveň jsem od 1.2.2015 podnikala jako OSVČ. Považuje se v únoru podnikání z hlediska sociálního a zdravotního pojištění za hlavní nebo vedlejší činnost? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2016 22:02

      henia (neregistrovaný) 2a00:1028:96cc:----:----:----:----:----

      Re: vedlejší činnost
      jelikož alespoň po část měsíce bylo hlavním, tak je to jasné - hlavní

    • 28. 2. 2016 22:34

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: vedlejší činnost
      Od 1. 1. 2014 - zákon č. 155/1995 Sb.,
      o důchodovém pojištění, v platném znění

      § 9

      (7) Samostatná výdělečná činnost se považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost v těch kalendářních měsících, v nichž aspoň po část měsíce byla vykonávána samostatná výdělečná činnost, a v této době výkonu samostatné výdělečné činnosti aspoň po část této doby trvaly skutečnosti uvedené v odstavci 6.

      (6) Samostatná výdělečná činnost se považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost, pokud osoba samostatně výdělečně činná v kalendářním roce
      a) vykonávala zaměstnání (odstavec 8 věta první),...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).