Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 80.95.102.---

    29. 2. 2016 13:58

    dobrý den, mohu uplatnit úroky (alespoň část roku??) z hypotéky na byt, kde jsem bydlela 1-6/2015 a od 7-12/2015 byt pronájímám??

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2016 14:04

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: úroky z úvěru
      Jedna polovina zaplacených úroků

      ZDP
      § 15 Nezdanitelná část základu daně
      odst. 3)
      Použije-li se nebo používá-li se bytová potřeba podle písmen a) až h) nebo její část k činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, a nebo k nájmu, lze odečet úroků po dobu užívání bytové potřeby k uvedeným účelům uplatnit pouze v poměrné výši.
      ..............

      Druhá polovina zaplacených úroků

      ZDP
      § 9 Příjmy z nájmu
      odst. 3)
      Základem daně (dílčím základem daně) jsou příjmy uvedené v odstavci 1 snížené o výdaje vynaložené na jejich dosažení, zajištění a udržení ..... Pro zjištění základu daně (dílčího základu daně) se použijí ustanovení § 23 až 33. .....
      ..............

      Přeji hezké odpoledne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).