Hlavní navigace

Musí se zdanit prodej vozu ?

  • (neregistrovaný) 176.62.226.---

    2. 3. 2016 9:28

    Dobrý den,

    když soukromá osoba prodá 13 let starý vůz jiné soukromé osobě za dohodnutou cenu cca 30000 Kč, musí dávat přiznání a něco danit? Prodávající je občan ČR, ale již 7 let daňovým nerezidentem pro daň z příjmů - téměř celý rok pobývá a pracuje v zahraničí.....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2016 10:12

      jc (neregistrovaný) 83.208.44.---

      Re: Musí se zdanit prodej vozu ?
      Dobrý den,

      jak se postupuje v případě, že zaměstnanec odkoupí vozidlo od firmy po leasingu a obratem prodá autobazaru.
      Přiznání DPFO si dělá sam.
      Doklad má o nákupu,přepisu a prodeji. V přiznání se uvede do jaké kolonky pouze čistý zisk, nemůžu nato přijít :-) A dokladají se tyto dokaldy na FÚ nebo až po vyzvání ? Děkuji za radu Jana

    • 2. 3. 2016 10:18

      jc (neregistrovaný) 83.208.44.---

      Re: Musí se zdanit prodej vozu ?
      dle §10 tudiž uvede všechyn výdaje a příjmy,pokud bylo auto prodáno do jednoho roku od jeho nabytí...?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).