Hlavní navigace

Výdaje §9 paušál nebo skutečné...

  • (neregistrovaný) 85.71.121.---

    8. 3. 2016 15:44

    Dobrý den, prosím o radu.
    Fyz.osoba má příjmy z §6 a z §9, podává Přiznání k dzp fo. V předchozích letech měla v §9 pouze drobné příjmy z pronájmu společných nebyt.prostor společenství vlastníků (v řádu 1-2 tisíce ročně) a k tomu uplatňovala výdaje paušálem 30%.
    Nyní za r.2015 má nově v §9 příjmy z pronájmu bytu (180.000 kč ročně) a ráda by k nim uplatňovala skutečné výdaje. Je možný u §9 přechod z paušálních výdajů na skutečné? A případně za jakých podmínek? moc děkuji za radu
    Petra H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2016 22:39

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.211.---

      Re: výdaje §9 paušál nebo skutečné...
      Pokud měla v minulých letech pouze příjmy z pronájmu nebytových prostor SVJ, tak může bez dalších podmínek uplatnit v roce 2015 skutečné výdaje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).