Hlavní navigace

DP a potvrzení zaměstnavatele druhého...

  • 2a00:1028:9199:----:----:----:----:----

    10. 3. 2016 7:40

    Dobrý den,

    pokud podávám za klienta, který si uplatňuje zvýhodnění na děti, daňové přiznání, musí se doložit "potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků", aby měli na FÚ jistotu, že si je manželka děti neuplatňuje?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2016 7:55

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DP a potvrzení zaměstnavatele druhéh
      Sdělení pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob 11. ledna 2016
      Pro poplatníky podávající přiznání k dani z příjmů fyzických osob

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/novinky/2016/sdeleni-pro-poplatniky-7004

      Generální finanční ředitelství dále upozorňuje, že v případě, kdy poplatník podává daňové přiznání a uplatňuje nárok na daňové zvýhodnění, je povinnou přílohou k prokázání nároku na daňové zvýhodnění „Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání daňového přiznání“ (dále jen „potvrzení“). Plátce uvede, na které děti druhý z poplatníků uplatňoval/neuplatňoval daňové zvýhodnění a v jaké výši (toto platí za předpokladu, že druhý z poplatníků je zaměstnanec). Nový tiskopis potvrzení 25 558 MFin 5558 vzor č. 1, nemusí být přiložen, pokud oba poplatníci podávají daňová přiznání. Pro nárok na daňové zvýhodnění je nutné splnit podmínky v souladu s § 35c odst. 6 zákona.

    • 10. 3. 2016 8:15

      UC

      Re: DP a potvrzení zaměstnavatele druhéh
      Oběma moc děkuji. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).