Hlavní navigace

Odměna za práci likvidátora

  • (neregistrovaný) 84.42.170.---

    11. 3. 2016 14:45

    Klient má jednorázovou odměnu za práci likvidátora společnosti. Můžu to dát do přiznání jako příjem dle § 10, když se jedná o jednorázovou odměnu a za celý rok jiné příjmy neměl, pouze ze zaměstnání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2016 15:19

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: odměna za práci likvidátora
      Prosím Vás, odměna lividátora je příjmem ze závislé činnosti, tak se k tomu musíte stavět i co se týká ZP a SP.

    • 11. 3. 2016 15:55

      bd (neregistrovaný) 84.42.170.---

      Re: odměna za práci likvidátora
      ale on neměl s nimi žádnou pracovní smlouvu. Nebyl jejich zaměstnanec. I tak by měl z toho odvést SP a ZP.

    • 11. 3. 2016 16:22

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: odměna za práci likvidátora
      Na jeho příjmy se pohlíží podle ZDP jako na příjmy podle §6,totéž je pro ZP a SP.

    • 11. 3. 2016 16:22

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: odměna za práci likvidátora
      Už delší dobu je v Zákonu o daních z příjmů

      § 6 Příjmy ze závislé činnosti
      (1) Příjmy ze závislé činnosti jsou
      c) odměny
      2. likvidátora,

      Takže bez ohledu na to, jakou smlouvu měl či neměl, jak již psala paní JiřinaH. - musíte se k tomuto příjmu chovat jako k příjmu ze závislé činnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).