Hlavní navigace

Kurz při pořízení zboží z JČS

  • (neregistrovaný)

    31. 8. 2005 11:40

    Dobrý den. Chci se ujistit, jestli rozumím správně používání kurzů při pořízení zboží z jiného členského státu. Pokud firma používá pro přepočet denní kurz a pokud dodavatel vystaví daňový doklad před patnáctým dnem měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží pořízeno:
    - předpis závazku odvodu daně vůči státu = aktuální kurz ke dni vystavení faktury
    - předpis závazku vůči dodavateli zboží = kurz ke dni přijetí faktury
    - předpis nároku na odpočet daně = kurz ke dni vystavení faktury, ale nárok na odpočet mám ke dni obdržení faktury?
    Jak je to v případě, že daňový doklad je vystaven např. 30.1.2005, já jej obdržím 3.2.2005? Mám nárok na odpočet opravdu až v únoru?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2005 17:34

      Aňa (neregistrovaný)

      Re: Kurz při pořízení zboží z JČS
      **
      Z dotazu je zřejmé, že používáte denní kurz, tak podle toho se snažím odpovědět:
      1)ano
      2)den, který máte ve směrnici(tento den nemá nic se zákonem o DPH)
      3)ano, ke dni vystavení faktury - podle §73/7 povinnost odvodu i nároku ke stejnému datu = pokud máte správný daň.doklad -§35.
      Pokud fakturu nemáte(nebo nevyhovující dle §35), tak povinnost dle §25/1b) k 15.dni násled. měsíce po měsíci, v němž bylo zboží přijato máte povinnost na výstupu, ale nárok na vstupu, až dostanete DD. Pokud bude na faktuře jiný měsíc, než jste odvedla - musíte udělat dod.přiznání na měsíc, kdy mělo být správně odvedeno-tedy ke dni vystavení DD.
      4)pokud máte DD, ale zboží ne - platí §25,odst. 1a) - ke dni vystavení DD - tedy za 01/05 (nezáleží, kdy došlo zboží , tak je to v zákoně=samovyměříte i když zboží nikde:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).