Hlavní navigace

Kurzové rozdíly

  • (neregistrovaný) 85.160.31.---

    31. 8. 2005 14:55

    Dobrý den,
    pohyby na účtě v cizí měně oceňujeme dle směrnice kurzem ČNB k datu sestavení výpisu. Co dělat s rozdílem, který vznikne při převodu peněz na korunový účet? Jak zaúčtovat?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2005 15:12

      Eva (neregistrovaný) 195.39.122.---

      Re: Kurzové rozdíly
      Dáte na účet 563 nebo 663 - kurzové rozdíly.
      Příklad převodu:
      261/221 (devizový účet) v přepočtu 105 000
      221/261 (korunový účet) 105 000
      563/221 (korunový účet) 5 000

    • 31. 8. 2005 16:49

      karel (neregistrovaný) 212.158.135.---

      Re: Kurzové rozdíly
      >>Dobrý den,
      >>pohyby na účtě v cizí měně oceňujeme dle směrnice
      >>kurzem ČNB k datu sestavení výpisu. Co dělat s
      >>rozdílem,
      >>který vznikne při převodu peněz na korunový účet? Jak
      >>zaúčtovat?
      >>Děkuji
      >
      >Dáte na účet 563 nebo 663 - kurzové rozdíly.
      >Příklad převodu:
      >261/221 (devizový účet) v přepočtu 105 000
      >221/261 (korunový účet) 105 000
      >563/221 (korunový účet) 5 000
      >
      >
      >Lze doporučit i úpravu směrnice, že se ocenění převezme podle kurzu, v jakém Vám banka vydala nebo přijala cizí měnu. (Zákon o účetnictví - §24 odst(4) poslední věta "V případě nákupu nebo prodeje cizí měny za českou měnu, lze k omakžiku ocenění použít kurzu, za který byly tyto hodnoty nakoupeny nebo prodány"). Pak problém kurzových rozdílů při převodu vůbec nevzniká.

    • 31. 8. 2005 17:40

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Kurzové rozdíly
      ***
      Souhlasím s Karlem, ale toto lze využít jen při převodech mezi účty firmy, nebo banka+pokladna.
      Z dotazu je zřejmé veškeré pohyby na účtě, takže úhrady pohledávek,závazků se bohužel KR budou týkat vždy :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).