Hlavní navigace

Je potřeba PENB?

  • (neregistrovaný) 85.135.28.---

    23. 3. 2016 11:44

    Dobrý den,

    nově se udává, že je potřeba PENB i při pronájmu bytu nebo jeho prodeji. Jaké s tím máte zkušenosti? Je PENB opravdu potřeba? A do kdy mi jej případně vyřídí?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 23. 3. 2016 11:49

      v.e.n.d.y.

      Ježíš co to zas je?
      >Dobrý den,
      >
      >nově se udává, že je potřeba PENB i při pronájmu bytu
      >nebo jeho prodeji. Jaké s tím máte zkušenosti? Je PENB
      >opravdu potřeba? A do kdy mi jej případně vyřídí?

    • 23. 3. 2016 11:58

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.72.---

      Re: Ježíš co to zas je?
      podle toho v jakém domě se byt nachází... zkuste si přečíst zde:
      http://www.energeticky-stitek-domu.cz/o-stitku/energeticky-stitek-od-1-7-2015

    • 23. 3. 2016 12:22

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Zbytečný PENB
      PENB je další zbytečný dokument, který o vlastní náročnosti na spotřebu energií mnoho nevypovídá.

      Lze nahradit fakturami.

      Hezký den!

    • 23. 3. 2016 12:36

      katka2 (neregistrovaný) 185.47.223.---

      Re: Zbytečný PENB
      Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy nahradit fakturami?

    • 23. 3. 2016 12:45

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Zbytečný PENB
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>
      >>>>>>>nově se udává, že je potřeba PENB i při pronájmu bytu
      >>>>>>>nebo jeho prodeji. Jaké s tím máte zkušenosti? Je
      >>>>>>>PENB
      >>>>>>>opravdu potřeba? A do kdy mi jej případně vyřídí?
      >>>>>
      >>>>>PENB = Průkaz energetické náročnosti budov
      >>>>Děkuji za objasnění, člověk se pořád učí! Ale odpověď
      >>>>neznám.
      >>>
      >>>podle toho v jakém domě se byt nachází...
      >>>zkuste
      >>>si
      >>>přečíst
      >>>zde:
      >>>http://www.energeticky-stitek-domu.cz/o-stitku/energeticky-stitek-od-1-7-2015
      >>
      >>PENB je další zbytečný dokument, který o vlastní
      >>náročnosti na spotřebu energií mnoho nevypovídá.
      >>
      >>Lze nahradit fakturami.
      >>
      >>Hezký den!

      >Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy
      >nahradit fakturami?

      406/2000 Sb., § 7a/7

      7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může jej nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce 3 písm. c).

      Pikantní je, že SVJ nemá povinnost PENB zpracovat, když nevlastní jednotku, což většinou nevlastní.

      Hezký den!

    • 23. 3. 2016 13:38

      Hejl (neregistrovaný) 85.135.28.---

      Re: Zbytečný PENB
      Faktury už nestačí viz http://www.radceprosvj.cz/prukaz-penb/#faktury nebo http://www.prukazpenb.cz/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy-povinnost

      >>>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>>
      >>>>>>>>nově se udává, že je potřeba PENB i při pronájmu bytu
      >>>>>>>>nebo jeho prodeji. Jaké s tím máte zkušenosti? Je
      >>>>>>>>PENB
      >>>>>>>>opravdu potřeba? A do kdy mi jej případně vyřídí?
      >>>>>>
      >>>>>>PENB = Průkaz energetické náročnosti budov
      >>>>>Děkuji za objasnění, člověk se pořád učí! Ale odpověď
      >>>>>neznám.
      >>>>
      >>>>podle toho v jakém domě se byt
      >>>>nachází...
      >>>>zkuste
      >>>>si
      >>>>přečíst
      >>>>zde:
      >>>>http://www.energeticky-stitek-domu.cz/o-stitku/energeticky-stitek-od-1-7-2015
      >>>
      >>>PENB je další zbytečný dokument, který o vlastní
      >>>náročnosti na spotřebu energií mnoho nevypovídá.
      >>>
      >>>Lze nahradit fakturami.
      >>>
      >>>Hezký den!
      >
      >>Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy
      >>nahradit fakturami?
      >
      >406/2000 Sb., § 7a/7
      >
      >7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné
      >vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může jej
      >nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné
      >energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v
      >tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce 3
      >písm. c).
      >
      >Pikantní je, že SVJ nemá povinnost PENB zpracovat,
      >když nevlastní jednotku, což většinou nevlastní.
      >
      >Hezký den!

    • 23. 3. 2016 14:17

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Zbytečný PENB
      >Faktury už nestačí viz
      >http://www.radceprosvj.cz/prukaz-penb/#faktury nebo
      >http://www.prukazpenb.cz/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy-povinnost

      Já jsem citoval z platného zákona.

      Vy citujete z nějakého reklamního plátku společnosti BMCO.

      V tomto reklamním plátku, kde je spousta zavádějící informací, se píše o Sdružení vlastníků bytových jednotek. Tvrdím, že taková právní forma neexistuje. Ostatní informace jsem obdobně "kvalitní".

      Navíc tam odpovídá ředitel SEI, který problematice moc nerozumí. Jeho vystoupení jsou k pláči, že někdo takový je placen z peněz daňových poplatníků.

      Znáte § podle kterého musí SVJ zpracovat PENB, když nevlastní jednotku?

      Hezký den!






      >>>Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy
      >>>nahradit fakturami?
      >>
      >>406/2000 Sb., § 7a/7
      >>
      >>7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné
      >>vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může
      >>jej
      >>nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a
      >>tepelné
      >>energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v
      >>tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce
      >>3
      >>písm. c).
      >>
      >>Pikantní je, že SVJ nemá povinnost PENB zpracovat,
      >>když nevlastní jednotku, což většinou nevlastní.
      >>
      >>Hezký den!

    • 23. 3. 2016 14:44

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Bláboly o PENB
      >>Faktury už nestačí viz
      >>http://www.radceprosvj.cz/prukaz-penb/#faktury
      >>nebo
      >>http://www.prukazpenb.cz/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy-povinnost

      Poslechněte si, jak ředitel SEI blábolil o PENB.

      Je katastrofa, jak někdo může dělat bez základních informací takovou funkci a ještě blábolí do rozhlasu.

      Hezký den!







      >
      >Já jsem citoval z platného zákona.
      >
      >Vy citujete z nějakého reklamního plátku společnosti
      >BMCO.
      >
      >V tomto reklamním plátku, kde je spousta zavádějící
      >informací, se píše o Sdružení vlastníků bytových
      >jednotek. Tvrdím, že taková právní forma neexistuje. Ostatní
      >informace jsem obdobně "kvalitní".
      >
      >Navíc tam odpovídá ředitel SEI, který problematice moc
      >nerozumí. Jeho vystoupení jsou k pláči, že někdo
      >takový je placen z peněz daňových poplatníků.
      >
      >Znáte § podle kterého musí SVJ zpracovat PENB, když
      >nevlastní jednotku?
      >
      >Hezký den!
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >>>>Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy
      >>>>nahradit fakturami?
      >>>
      >>>406/2000 Sb., § 7a/7
      >>>
      >>>7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné
      >>>vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může
      >>>jej
      >>>nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a
      >>>tepelné
      >>>energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v
      >>>tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce
      >>>3
      >>>písm. c).
      >>>
      >>>Pikantní je, že SVJ nemá povinnost PENB zpracovat,
      >>>když nevlastní jednotku, což většinou nevlastní.
      >>>
      >>>Hezký den!

    • 23. 3. 2016 14:45

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Bláboly o PENB
      >>>Faktury už nestačí
      >>>viz
      >>>http://www.radceprosvj.cz/prukaz-penb/#faktury
      >>>nebo
      >>>http://www.prukazpenb.cz/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy-povinnost
      >
      >Poslechněte si, jak ředitel SEI blábolil o PENB.
      >
      >Je katastrofa, jak někdo může dělat bez základních
      >informací takovou funkci a ještě blábolí do rozhlasu.
      >
      >Hezký den!



      Bližsí info zde:

      http://www.portalsvj.cz/diskuse/penb-na-cro-dvojka-22-7-2015

      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >>
      >>Já jsem citoval z platného zákona.
      >>
      >>Vy citujete z nějakého reklamního plátku společnosti
      >>BMCO.
      >>
      >>V tomto reklamním plátku, kde je spousta zavádějící
      >>informací, se píše o Sdružení vlastníků bytových
      >>jednotek. Tvrdím, že taková právní forma neexistuje.
      >>Ostatní
      >>informace jsem obdobně "kvalitní".
      >>
      >>Navíc tam odpovídá ředitel SEI, který problematice
      >>moc
      >>nerozumí. Jeho vystoupení jsou k pláči, že někdo
      >>takový je placen z peněz daňových poplatníků.
      >>
      >>Znáte § podle kterého musí SVJ zpracovat PENB, když
      >>nevlastní jednotku?
      >>
      >>Hezký den!
      >>
      >>
      >>
      >>
      >>
      >>
      >>>>>Zbytečný je, o tom nepochybuji, ale opravdu lze vždy
      >>>>>nahradit fakturami?
      >>>>
      >>>>406/2000 Sb., § 7a/7
      >>>>
      >>>>7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné
      >>>>vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může
      >>>>jej
      >>>>nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a
      >>>>tepelné
      >>>>energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v
      >>>>tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce
      >>>>3
      >>>>písm. c).
      >>>>
      >>>>Pikantní je, že SVJ nemá povinnost PENB zpracovat,
      >>>>když nevlastní jednotku, což většinou nevlastní.
      >>>>
      >>>>Hezký den!

    • 31. 8. 2018 13:43

      mhorak (neregistrovaný) 213.175.41.---

      Re: Bláboly o PENB
      Bláboly o PENB jsou všude. Napíšu do inzerátu G, připíšu, že jsem ochoten ukázat vyučtování energií za poslední tři roky a cajk. Teď jsem to řešil i s realiťákem přes http://www.eurobydleni.cz/byty/praha-10/pronajem a sám mi říkal, že lidi o této možnosti moc neví, při tom každý nájemce to ocenil 100x víc!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).