Re: nárok na dovolenou
Je to tak, pokud odpracoval alespoň 60 dnů, vznikne nárok na dovolenou v poměrné části a poměrná část dovolené je za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jedna dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. Leden ani březen netrval PP celý kalendářní měsíc. Za březen by mohl mít případně nárok u nového zaměstnavatele, pokud by nový PP byl od 30.3.
Re: nárok na dovolenou
No zřejmě mu nikdo neporadil, že když odpracuje jen 59 dní, bude mít nárok za odpracované dny, a to 2/12. Docela nespravedlivé, že ?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město chtělo vyšší daň z nemovitostí pro brownfieldy, zdanilo však i školku
Nepodceňte návodné dokumenty a pomůcky k JMHZ
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
29. 3. 2016 14:46
Dobrý den, prosím o radu: pracovní poměr od 04.01.2016 do 29.03.2016, splněna podmínka poměrné části dovolené za kalendářní rok. Jestliže však budu počítat jen celé měsíce, vyjde mi jen únor, tj. při roční výměře dovolené 20 dnů tedy nárok jen na 1,5 dne.
Je to tak správně?
Děkuji za odpověď
J.