Hlavní navigace

Odměna společníka a.s.

  • (neregistrovaný) 213.151.86.---

    5. 9. 2005 10:35

    Dobry den, chtela bych si jen ujasnit par malickosti... Zjistujeme, co je pro firmu vyhodnejsi, jestli vyplatit odmenu ke mzde spolecnikovi-zamestnanci nebo pouze odmenu spolecnikovi...
    Muzeme spolecnikovi jako clenu predstavenstva vyplacet odmenu i kdyz ma firma ztratu ? Myslim si ze ano, ale ze to bude pro firmu kazdopadne nedanove. Dalsi vec, vim, ze se mu z toho srazi zdravotni a socialni... je to jen tech 4,5 a 8 % ? Myslim si ze firma uz tech 9 a 26 % neodvadi... nebo se mylim? A jak by to bylo s danenim, pokud ma podepsane prohlaseni jako zamestnanec vztahovalo by se to pripadne i na tuto odmenu spolecnika? Asi ne ze... Jsem z toho zmatena, tak se omlouvam pokud dotaz neni prilis jednoznacny, ale snad pomuzete... Dekuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2005 10:40

      AnonymníJiřinaH. (neregistrovaný) 213.180.49.---

      Re: Odměna společníka a.s.
      Ke srážce 4,5 % ZP musíte srazit i zbývající dvě třetiny za organizaci, totéž u SP , zbývajících 26 % . Pokud má podepsané prohlášení, budete danit dohromady se mzdou.

    • 5. 9. 2005 11:53

      Josef (neregistrovaný) 83.208.248.---

      Re: Odměna společníka a.s.
      ****
      Ujasněte si nejdříve, co to je společník !

      V a.s. (tak, jak je dotaz položen) společník neexistuje.

    • 5. 9. 2005 17:19

      Lada (neregistrovaný) 213.151.86.---

      Re: Odměna společníka a.s.
      Prominte to jsem si neuvedomila, je to jen mala akciovka, takze se jedna o clena představenstva. Dekuji.

    • 5. 9. 2005 18:07

      Anonymní (neregistrovaný) 85.71.13.---

      Re: Odměna společníka a.s.
      Pokud se jasně nevymezí pojmy, nemůžete čekat kloudnou odpověď!
      Akcionář - nárok na dividendu (o to zde asi nejde)
      Člen představenstva nebo dozorčí rady - odměna dle § 6/1/c ZDP, nedaňová, bez SP, ZP, bez možnosti uplatnění srážkové daně.
      Daňový výdaj, SP, ZP - pouze formou prac. poměru k a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).