Hlavní navigace

NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBLÉMY?

  • (neregistrovaný)

    6. 9. 2005 9:17

    Vážení,
    v květnu jsem prodal za 19tis. své ojeté auto,sepsal jsem jednoduchou smlouvu,ve které nebyla uvedena ani cena,jen druh auta ,v.číslo a spz,kupující a prodávající-řod..čísla...peníze jsem dostal na ruku,nový majitel si odvezl i všechny doklady s tím že si přepis zařídí a pak se už neozval..včera mě dopisem kontaktovala žena ,která má údajně mé auto,ale nemá doklady k němu/ztratila je/,prý si ale poznamenala moji adresu..?!?,jelikož jsem v TP jako poslední majitel
    Co bych měl v této situaci dělat,když kupce nemohu zkontaktovat ,za co nesu zodpovědnost a hrozí mi nějaký postih?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2005 9:22

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      měl jste požadovat okamžitý přepis,co pojištění zrušil jste povinné ručení,šle jste to oznámit pojištovně a zažádal o zrušení pojistky?

    • 6. 9. 2005 9:26

      jj (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      ..pojistka zrušená není ale není ani zaplacená,stačí mi na její zrušení smlouva/s autem nikdo nic asi neprovedl,jelikož obsílku jsem naštěstí za žádný přestupek nedostal/..myslel jsem si,že kupec si auto pojistí a automaticky,když ji nebudu platit zanikne...

    • 6. 9. 2005 9:34

      pojišťovna (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      Myslel jste špatně okamžitě jděte na pojišťovnu a zrušte pojistku-prodejem ,doložte kupní smlouvu a vratte doklad o pojištění a zelenou kartu.
      TO JE vaše pojistka nikdo jiný jï nemá právo zrušit a pojišťovna nemá tušení co je z vaším autem,zaplatíte do zrušení + 8dnů.Nový majitel si to musí pojistit sám a má možnost si pojišťovnu vybrat tzn že vy to můžete mít u České a on se rozhodne pro Allianz a jak se to ty pojišťovny doví auto bude 2x pojištěné.ale to není váš případ nemá ho do dnešního dne přepsané takže nehrozí dvojí pojištění. U které pojišťovny to máte?

    • 6. 9. 2005 9:49

      jj (neregistrovaný)

      Re: pojistka
      pojistka je u České pojištovny,placena byla právě do května,ustřižek a zel.kartu má kupec/vzal si je na převoz/pojistku musím doplatit např.do dnešního dne?jaký mám zvolit další postup,nejraději bych auto ohlásil..

    • 6. 9. 2005 9:50

      Elén (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      Pojistka automaticky nezaniká, musíte jí zrušit, zajděte si hned s kupní smlouvou a kartičkou od pojištění na Vaši pojišťovnu.
      Co se týká TP, mohl jste ho odhlásit na nového majitele, jestli si ho pak na sebe dohlásí, to už se ohlíhat nedá, ale už jste z obliga, protože na Vašem odboru dopravy je zaznamenaná Vaše odhláška.
      Ještě můžete udělat jednu věc - za poplatek 100 Kč si necháte udělat duplikát ztraceného TP /stále jako právoplatný majitel vozidla/ a vzápětí auto odhlásíte na dotyčného a můžete mu to doporučeně poslat, abyste měl něco v ruce /necháte si kopii TP a podací lístek/.
      Nepříjemnosti mít můžete - představte si, že někdo s Vaším autem vyloupí banku nebo někoho přejede. Sice se to nakonec vysvětlí, ale v evidenci jste vy a když Vás policie ve 2 ráno vytáhne z postele k výslechu, tak to není nic moc.

    • 6. 9. 2005 10:08

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      pojistka je u České pojištovny,placena byla právě do května,ustřižek a zel.kartu má kupec/vzal si je na převoz/pojistku musím doplatit např.do dnešního dne?jaký mám zvolit další postup,nejraději bych auto ohlásil..

    • 6. 9. 2005 10:42

      pojišťovna (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      pojistka je vaše a doklady taky ,běžte na dopravku a odhlaste auto ,s ČP to vyřídíte jednou návštěvou doklady jste ztratil,nemůte říct ,že na ně jezdí někdo druhý,pojistné budou chtít do konce tj. do zrušení pojistky,vemte tu kupní smlouvu,možná bude lepší jít napřed na tu dopravku mohli by po vás chtít doklad o odhlášení což je v TP který nemáte dají vám doklad o odhlášení,pokud se vám na pojiš. nechce můžete to udělat písemnou formou ,napíšete ,že rušíte pojištění poj.smlouva č.... spz.... pojistník vy včetně r.č. a adresy ukončení z důvodu prodeje vozidla,přiložíte koupii kupní smlouvy ,napíšete ,že doklad o pojiš. a zelenou kartu jste zrtatil
      a hlavně .že žádáte o zaslání potvrzené o bezeškodném průběhu tj.bonus ,který můžete uplatnit na další auto.
      doporučeně,
      oni se vyjádří do 30dnů vám musí přijít dopis ve kterém ukončí pojištění a složenka na doplatek - zkuste to chtít po novém majiteli jestli si myslí ,že může jezdit na cizí doklady tak at je zaplatí zbytek vás nemusí zajímat,pokud ho najdete ,ale adtresu tam asi máte .

    • 7. 9. 2005 7:22

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: NEPŘEPSANÉ AUTO-CO MŮŽU MÍT ZA PROBL
      POJIŠŤOVNA ZRUŠÍ POJISTKU KE DNI NAHLÁŠENÍ TJ. KDY PŘÍJDETE S KUPNÍ SMLOUVOU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).