Hlavní navigace

Zaplacená záloha na daň

  • (neregistrovaný) 80.188.69.---

    7. 9. 2005 11:20

    Přeji dobrý den,

    chtěla bych se zeptat.
    V roce 2004 byla zaplacena záloha na daň ve výši 29 600,-, v daném roce, tedy 2004, jsme nakonec skončili ve ztrátě, v tomto roce to zatím vypadá taky, že skončíme ve ztrátě.
    FÚ automaticky zálohy asi nevrací a musí se zažádat, že?
    Když ji nevyžádáme, je nějaká lhůta, kdy může propadnout a nebo ji můžem využít třeba až za dva roky, kdy budeme v plusu?
    A nebo mám raději zažádat, ať nám ji vrátí.
    Děkuju za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2005 15:42

      jruzicka (neregistrovaný) 217.75.212.---

      Re: Zaplacená záloha na daň
      *****
      Záloha vám nepropadne. Je ale zbytečné ji nechávat ležet na účtu FÚ. O vrácení zálohy požadejte. (Viz. § 64 zákona o správě daní a poplatků.)
      *****

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).