Hlavní navigace

Dodání zboží z prouštěného do oběhu v EU

 • (neregistrovaný) 213.175.52.---

  8. 9. 2005 10:50

  v prosinci 2004 jsme dostali zboží od dodavatele z USA, propuštěné do oběhu v Holandsku - od holandské firmy mám pouze dopis s uvedením že na jejich VAT bylo zboží (celá zásilka ) propuštěno. Fakturu na naši část zboží jsme dostali od dodavatele z USA. V prosinci jsem na radu jednoho daň. poradce neodvedla a ani nenárokovala DPH, protože daňový doklad z EU není a pro nás to nebylo zdanitelné plnění. Nyní jsem se po přečtení článku o dovozu a vývozu zboží k tomuto případu opět vrátila, protože mám stále pochybnosti o mém řešení dodávky . Má někdo s takovýma dodávka zkušenosti - co s DPH?
  Děkuji za případný zájem a názor

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2005 17:13

   Anonymní (neregistrovaný) 85.71.13.---

   Re: Dodání zboží z prouštěného do oběhu
   Dovoz: úsek USA-Holandsko
   Pořízení nebo přemístění (?): Holandsko - ČR

  • 8. 9. 2005 21:05

   Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

   Re: Dodání zboží z prouštěného do oběhu
   ***
   Zkušenosti s tímto tedy nemám,ale myslím, že v tomto případě je to pro Vás už pořízení zboží z EU, jak se uvádí výše Holandsko do ČR a pokud nemáte DD a zboží jste obdrželi, tak dle §25,odst.1b) jste měli k 15.dni následujícího měsíce, který následuje po měsíci, v němž jste dostali zboží, přiznat DPH pouze na výstupu a na vstupu můžete, až si seženete DD.
   Asi bych s tím neotálela a nějakým způsobem se pokusila získat fakturu z Holandska a také bych určitě zavolala na FU, nevím, jak Váš, ale já nemohu na ten náš dopustit. Jsou tam v tomto směru rozumní lidé.
   Ale čím dřív, tím líp:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).