Hlavní navigace

Dluhy a dluhy

  • (neregistrovaný) 82.99.180.---

    8. 9. 2005 11:28

    Přeji krásný den:))
    Potřebuji poradit... Klient, který nevlastní Živnostenský list zpracoval pro svého klienta webové stránky za které požaduje 10 000 Kč. Napsal si příjmový pokladní doklad na své jméno a bydliště, ale nemá IČO. Jak je to v tomto případě s daní a sociálním a zdravotním pojištěním ? Nepracuje, je zatím studentem ! Děkuji mnohokrát za odpovědi..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2005 11:32

      Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

      Re: Dluhy a dluhy
      váš klient,který nemá živ.list nemůže mít klienta....může pro něj něco dělat, ale proč vydává pokl.doklady nevím...když tak nějaká smlouva mezi občany...nebo pokud ten,kdo chtěl ty stránky je OSVČ,společnost, tak dohodu o prov.práce na studenta - zdr.soc.by neplatitl,po odpočtu poplatník,studenta záloha daně...

    • 8. 9. 2005 11:37

      Anonymous (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Dluhy a dluhy
      Použila bych smlouvu o dílo a to, že vystavil doklad, že přijal peníze na tom nic špatného určitě není. Je to doklad jak pro jednu tak druhou stranu o tom, že došlo k úhradě.

    • 8. 9. 2005 11:34

      Anonymous (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Dluhy a dluhy
      Pokud se jedná o příležitostnou činnost a je to do 20000Kč pak je tento příjem osvobozen dle ustanovení §10odst.3 zákona o dani z příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).