Re: Životní pojištění - daňový náklad.
Dle mého názoru daňovým nákladem firmy je to v období, za které mělo být placeno a kdy měl být zauctovan předpis nákladu a závazku.
Pokud platba v kal.roce překročila u zaměstnance osvobozený příjem, tak by se mu částka (o kterou byl limit prekrocen) měla zdanit + SP + ZP.
V tomto případě prekroceno nebylo.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
8. 5. 2016 20:56
Na základě směrnice má zaměstnavatel přispívat zaměstnancům na životní pojštění. Z důvodů opožděných úhrad od odběratelů, platí životní pojištění také opožděně. Letos uhrazeno za jednoho zaměstnance 18350,- Kč a nedoplatek roku 2014 ve výši 4200,-, celkem tedy v roce 2015 zaplaceno 22550,- Kč. Mohu tuto částku dát celou do nákladů firmy a zaměstnanec nemusí odvádět soc. a zdrav. z této částky. Myslím, že tuto částku mohu dát do nákladů, ale nevím to přesně.
Děkuji za názory.