Re: odpisy
Zákon se týká daňových odpisů..na účetní byste měla mít směrnici..
účetně odepisovat dle předpokládané životnosti...
Re: odpisy
Respektovat zákony musí všichni, nejen účetní. Ale účetní by ty své předpisy měla znát.
Účetní odpisy se řídí zákonem o účetnictví (+vyhláškou) a ten víceméně říká, že si máte odpisy stanovit podle doby použitelnosti majetku. Kdežto daňové odpisy se řídí zákonem o dani z příjmů, kde máte přesně vymezeny dva způsoby odpisování a popsáno kolik v kterém roce můžete odepsat. Každá účetní jednotka by měla mít zbůsob stanovení účetních odpisů popsaný ve vnitřní směrnici.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
26. 5. 2016 14:13
Dobrý den, prosím o názory. Prevzala jsem účetnictví. Řeším odpisy. Paní mi dala podklady, ale .... jí se rovnají v prvním roce vždy účetní a daňové odpisy, mě můj systém počítá účetní podle měsíců, což si myslím, že je správně. Co se s tím dá dělat?
děkuji