Hlavní navigace

Už z toho fakt blbnu

  • (neregistrovaný)

    13. 9. 2005 14:36

    Dobrý den,
    jsem plátce DPH a přijde mi faktura z EU:
    1) od plátce za zboží bez daně - já dodaním na vstupu a na výstupu
    2) od plátce za službu bez daně - já dodaním na vstupu a na výstupu
    3) od plátce za zboží s daní - ?? mám ještě dát do DPH
    4) od plátce za službu s daní - ?? mám ještě dát do DPH

    Co mám dělat, když mi něchtějí dát fakturu bez daně - musím ji uvést v DPH i přesto že už daň byla odvedena v EU?
    Díky všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2005 16:18

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Už z toho fakt blbnu
      Zboží = pokud jste poskytli DIČ a a přepravu zboží do ČR jste doložili prodejci, pak by měl vystavit doklad bez DPH, vy si přidaníte a zároveň si DPH uplatníte na vstupu. Pokud přesto vystavil doklad s DPH, pak záleží na tom, zda budete požadovat vrácení DPH z EU za podmínky, že splňujete podmínky pro vrácení tohoto DPH (obdoba našeho § 82). Budete-li požadovat DPH zaplacené v EU, protože doklad měl být vystaven bez DPH ve stétě EU, pak musíte v ČR dodanit a základem daně bude částka bez daně. V případě, že nebudete požadovat vrácení DPH a doklad měl být vystaven bez DPH, pak základem daně může být cena bez daně (názor MF) nebo cena včetně daně (názor FÚ). (A teď si poplatníku vyber.) Pokud jste zboží spotřebovali v zemi EU, pak byl doklad správně vystaven s DPH EU, toto DPH si nemůžete uplatnit na vstupu, ale také nebudete již nic přidaňovat.
      Služby: u služeb je to složitější. Bude záležet, o jaké služby se jedná a kde je místo zdanitelného plnění. Pokud je MP v zemi EU, pak je doklad správně vystaven s DPH, pokud je MP v ČR, pak platí totéž, co u zboží. Musíte přidanit a při splnění podmínek můžete požádat o vrácení DPH z EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).