Hlavní navigace

Doprovod rodinného příslušníka k operaci

• (neregistrovaný) 213.235.82.---

14. 9. 2005 13:35

Dobrý den, mám dotaz, podstoupila jsem laserovou operaci očí a po dva dny mě doprovázel manžel. Musí si vybírat dovolenou, nebo je ze zákona doprovod rodinného příslušníka možný?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2005 14:10

Anonymní (neregistrovaný) 193.179.41.---

Re: Doprovod rodinného příslušníka k ope
      Je možný, uzná-li to ošetřující lékař jako nezbytný doprovod, volno je placené na nezbytně nutnou dobu, nejvýše 1 den.

• 14. 9. 2005 22:09

Anonymní (neregistrovaný) 83.208.134.---

Laserová operace očí není hrazena ze zdravotního pojištění a není to ve většině případů nutnost takovýto zákrok podstoupit ale nadstandard, který si pacient dobrovolně rozhodl podstoupit (stejně jako plastické operace - zvětšení prsou, transplantace vlasů atd.). Domnívám se že na tyto zdravotním stavem nevynucené nadstandardy nelze uplatnit ustanovení Zákoníku práce.

• 14. 9. 2005 22:34

Anonym (neregistrovaný) 82.99.180.---

Známý podstoupil laserovou operaci očí (postupně - nejdříve jedno oko, potom druhé - byl téměř slepý), na obě operace měl neschopenku. Kdo je oprávněn posoudit, zda je nutná neschopenka, nebo si má vzít dovolenou neb nepl.volno?

• 15. 9. 2005 6:34

Anonymní (neregistrovaný) 80.188.211.---

Kliniky, které operace provádějí, tvrdí, že vystaví po operaci neschopenku. Takže i při "nadstandardu" by nárok na doprovod mohl být.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).