Hlavní navigace

Poštovné u přijaté faktury

  • (neregistrovaný)

    14. 9. 2005 15:09

    Prosím jak zaučtovat poštovné u přijaté faktury ,na faktuře je z.daně DPH a poštovné bez DPH.Uplatním DPH a do dan.přiznání dám poštovného do řádku 530 bez nároku na odpočet jako u osv.nájmů.Ostatní poštovné,které probíhá pokladnou se tam přeci nedává .Jak to vlastně je ? Někdy jsem zmatená.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2005 17:59

      Mona (neregistrovaný)

      Re: poštovné u přijaté faktury
      U přijaté faktury nedáváte poštovné vůbec do daňového přiznání. Pokud ho např. přefakturováváte (tedy jedná se o fa. vydanou) také v 0% DPH - ve stejné výši i tak ho do řádku 530 také nedáváte (tam ho mají dávat pouze pošty). Já jsem dříve do řádku 530 poštovné dávala, ale při kontrole DPH na Fú mi paní řekla, že ho tam nemám dávat vůbec, že ho právě mají dát do tohoto řádku pouze pošty.

    • 15. 9. 2005 11:19

      Petr (neregistrovaný)

      Re: poštovné u přijaté faktury
      Od 1.1.2005 platí, že pokud přefakturováváte poštovné ve stejné výši jako vám účtovala Česká pošta, fakturujete jako osvobozené plnění bez nároku. Tzn řádek 530.
      Od 1.5.2004 do 31.12.2004 nebylo možné přefakturovávat poštovné jako osvobozené, ale muselo se zatížit takovou sazbou daně, jakou mělo fakturované zboží.

    • 15. 9. 2005 13:03

      marta (neregistrovaný)

      Re: poštovné u přijaté faktury
      Mě se nejednalo o přefakturaci poštovného ,ale jen zda přijde na ř.530.Jak napsala kolegině tak tam nepřijde,dík

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).