Na tvorbu internetových stránek je živnost volná: Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály nebo ještě Příprava a vypracování technických návrhů, grafické a kresličské práce. Rozhodně minimálně ŽL potřebovat budete, vašimi zákazníky budou především firmy či OSVČ.
No ze začátku je to dost těžké pokud nemáte reference, protože konkurence je obrovská. Já nevydělal první dva roky téměř nic, abych získal kvalitní reference tak jsem to dělal za pakatel. Nyní už účtuji standardní ceny, dokonce jsem již získal i státní zakázky na větších projektech. Když budete dobrá tak se na tom dá poté uživit velice dobře, zákazníci se k vám budou vracet a doporučí vás dalším.
Tak držím palce.
Tvorba webových stránek není vůbec živností ... je to totiž podnikáním na základě autorského zákona ... jenom to nějakým omylem spadlo taky do jedné z živností ve vyhlášce, která odporuje autorskému zákonu ... ale protože to je pro daňové poplatníky výhodnější (z hlediska užití paušálů) tak se nikdo se státem nehádá.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
30. 10. 2012 22:21
Dobrý den, chtěla bych začít tvořit webové stránky na zakázku, předpokládám, že ze začátku si s tím moc nevydělám. Potřebuji i přesto živnostenský list?Popřípadě jaký?? Děkuji Šárka