Hlavní navigace

Náhrada ztráty na výdělku

• (neregistrovaný) 213.29.11.---

20. 9. 2005 7:51

Vypočítala jsem kolik se má vyplatit zam. poškozený úrazem. Pojišťovna nám to nevylplatí dokud to nezaplatíme jemu. Takže mu to dám v hotovosti, můžete mi poradit jak to mám zaúčtovat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2005 8:16

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

Re: Náhrada ztráty na výdělku
      jsou dvě možnosti - buď vyplatí pojišťovna vám a vy předem proplatíte, nebo na tiskopise "Hlášení..." napíšete, ať vyplatí přímo zaměstnanci a vám pošlou pouze vyrozumívací dopis o vyplaceném odškodnění, sražené dani...vyplatilo se mi a děláme to tak,že necháme pojišťovnu vyplatit přímo zaměstnanci, stávalo se, že třeba pokrátili za porušení bezpečnosti práce a jednou vyplacené se špatně bere zpět, nehledě na proúčtování...zkuste se ještě rozhodnout, zda chcete vyplácet vy přímo...částka odškodnění se připočítává k hrubé mzdě (náhrada na ztrátě výdělku) a daní, takže mu vlastně nemůžete vyplatit celou částku vypočtenou...bolestné a poplatek se připočítává až k čisté mzdě...

• 20. 9. 2005 8:21

Anonymní (neregistrovaný) 212.27.206.---

My máme českou pojišťovnu , platíme čtvrtletně pojištění pracovních úrazů , pokud vznikne úraz vždy doplním náležité doklady , dodám pojišťovně a ta odškodnění proplatí přímo poškozenému . Musím doložit dost dokladů záznam o úrazu , fotokopie PN , prac.smlouva , bolestné , doklad o poplatku za vystavení bolestného , výpočet dorovnání do výše výdělku, hlášení o úrazu , doklad o výpočtu a platbě pojištění podniku.Pojišťovna může ještě výplatu krátit a tak se může stát , že to co vyplatíte poškozenému nemusí odpovídat výplatě pojišťovny Vám - neúčtuji .

• 20. 9. 2005 12:15

Anonymní (neregistrovaný) 213.29.11.---

Aha tak mě tady účetní říkala, že oni to nepošlou dokud my mu to nezaplatíme. Taky mi přišlo logičtější aby to poslali přímo jemu. Snad si rozumíme dobře myslím náhradu ztráty výdělku. Jinak máme Kooperativu a také platíme čtvrtletně. Není rozdíl, že jsme malá organi¨zace

• 20. 9. 2005 13:40

Jitka (neregistrovaný) 217.117.221.---

Nezáleží na tom jestli jste malá organizace. Také to tak dělám, že pojišťovna peníze pošle rovnou zaměstnanci a pozor pokud mu srazí pojišťovna zálohovou daň z odškodnění musí si zaměstnanec podat vlastní daňové přiznání.

• 21. 9. 2005 7:45

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

ano, ale tím jak dostane organizace vyrozumívací dopis tak si založím k daňovému a vím,že mu nemohu udělat roční vyúčtování a že si musí podat sám...prostě na tiskopise "Hlášení zatrhněte vyplatit poškozenému...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).