Hlavní navigace

Odstávka elektřiny - dovolená?

  • (neregistrovaný)

    28. 7. 2016 12:44

    Dobrý den,

    zítra je plánovaná odstávka elektřiny. Jsme strojírenská firma, kde se bez elektřiny nedá udělat téměř nic. Firma je tedy zavřená. Bere se to jako nařízená dovolená? Je to jakoby překážka v práci na straně zaměstnavatele. Jak se to prosím posuzuje. Každý bude čerpat jeden den dovolené?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2016 12:46

      Maci_K (neregistrovaný)

      Re: Odstávka elektřiny - dovolená?
      Pokud vám zaměstnanci na nařízenou dovolenou přistoupí, dá se to tak řešit.

      Jinak je to jako překážka ze strany zaměstnavatele - volno s náhradou mzdy

    • 28. 7. 2016 13:48

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Odstávka elektřiny - dovolená?
      >>Dobrý den,
      >>
      >>zítra je plánovaná odstávka elektřiny. Jsme
      >>strojírenská firma, kde se bez elektřiny nedá udělat
      >>téměř nic.
      >>Firma je tedy zavřená. Bere se to jako nařízená
      >>dovolená? Je to jakoby překážka v práci na straně
      >>zaměstnavatele. Jak se to prosím posuzuje. Každý bude
      >>čerpat
      >>jeden den dovolené?
      >>
      >>Děkuji
      >
      >Pokud vám zaměstnanci na nařízenou dovolenou
      >přistoupí, dá se to tak řešit.

      Proč by měli zaměstnanci na to přistoupit? Pokud zaměstnavatel 2 týdny předem nařídí dovolenou na den odstávky elektřiny, nepotřebuje zaměstnavatel žáden souhlas zaměstnanců.
      >

    • 28. 7. 2016 13:57

      Maci_K (neregistrovaný)

      Re: Odstávka elektřiny - dovolená?
      Tazatelka píše, že zítra. Takže mi z toho vyplývá, že to 2 týdny předem neřešili. Proto píši... pokud na to zaměstnanci přistoupí...
      Jinak že náleží náhrada mzdy dle ZP, což já osobně považuji za správný postup.

    • 28. 7. 2016 14:35

      VH

      Re: Odstávka elektřiny - dovolená?
      Také tomu rozumím tak, že to nebylo 14 dnů předem, jinak by to nebylo řešeno dnes. A proč by neměli souhlasit se zkrácením této lhůty? Dnes vyhovíš ty mně, zítra já tobě. A když ne, zaplatím 100 % průměru a znamenám si.

    • 30. 7. 2016 18:37

      dann (neregistrovaný)

      Re: Odstávka elektřiny - dovolená?
      A taky je nechám v práci sedět i když nebudou moci pracovat.

      A taky je

    • 21. 11. 2019 8:50

      Ali (neregistrovaný)

      Dobrý den, příští týden je jeden den na pracovišti plánovaná odstávka elektřiny. Náš zaměstnavatel řekl, že si máme čerpat dovolenou. Mám za to, že je to překážka na straně zaměstnavatele, zaměstnavatel ovšem argumentuje tím, že nám proplatí pouze pevnou pracovní dobu - 3,5 hodiny. (Máme pevnou 10-12 13-14:30 a pružnou pracovní dobu). V zákoníku práce jsem se ovšem dočetl, že zaměstnavatel musí proplatit průměrnou mzdu - je to mzda za můj 8 hodinový úvazek, nebo ze zákona může proplatit pouze 3,5 hodiny? Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).